Modré velrybě se podařilo vyfouknout duhové srdce

Přidat na Seznam.cz

Fotograf měl to štěstí, že se mu podařilo zachytit snímek nádherné modré velryby, neboli plejtváka obrovského, která si čistí svůj výdechový otvor, píše Ocean.

Způsob, jakým dopadalo sluneční světlo a kapky vody, však vyvolával dojem, že velryba vyfukuje duhové srdce. Tanakit strávil den na potápěčské exkurzi, při níž si prohlédl oblast poblíž Srí Lanky a zároveň plaval s velrybami. Poté, co se s největšími tvory na Zemi vyfotografoval pod vodou, s potěšením pořídil nad vodou obzvlášť unikátní snímek.

Ty fotky jsou pro něj splněným snem. Celý život toužil plavat s modrými velrybami. A pak se mu konečně tento nezapomenutelný zážitek splnil: Velryby kolem proplouvaly poměrně rychle, ale i tak se skupince fotografů podařilo zachytit unikátní záběry, než skupina velryb odplavala.

Kdyby měl možnost, vrátil by se fotograf na místo znovu a znovu. Pobýval na lodi na Maledivách a napadlo ho, že Srí Lanka není daleko, tak se rozhodl, že by ji mohl jet prozkoumat. Chtěl se zaměřit zejména na hledání modrých velryb, které jsou největšími živými tvory na naší planetě.

Plejtvák obrovský je v jiných jazycích známý jako modrá velryba (anglicky blue whale, německy Blauwal). Jedná se o mořského savcec z řádu kytovců. Jde o největšího současného žijícího živočicha a podle dosavadních informací i o největšího živočicha vůbec, alespoň z hlediska tělesné hmotnosti. Délkou jej předčí trubýš pochybný a několik rodů druhohorních sauropodních dinosaurů.

Jejich velikost přesahuje naše nejdivočejší představy a tento záběr byl tak nádherný, protože zachytil dech, který vypadal jako duha.

Zdroj: kingdomstv.com, twitter.com, youtube.com, cs.wikipedia.org