Partu dělníků na staveništi překvapí obrovský naštvaný medvěd grizzly, kterého probudili ze spánku

Přidat na Seznam.cz

S chladnějším počasím se medvědi ukládají k zimnímu spánku. Někdy se však může stát, že do jejich zimních příprav nechtěně zasáhne člověk. Jak ukazuje video, probudit spícího medvěda grizzlyho je podobné jako budit rozespalého teenagera do školy.

Parta dělníků na videu pracuje na úbočí skalnatého výběžku. Pomocí bagru s přídavnou sbíječkou štípou skálu na kousky. Řeklo by se nic zajímavého, dokud se neobjeví díra do skryté jeskyně. Jak se vzápětí ukáže, není opuštěná.

Uvnitř díry se skrývá, nebo možná spí mohutný medvěd grizzly. Když dělníci začali bušit do skály, ve které si medvěd zřídil svůj brloh, muselo to být pro dřímajícího grizzlyho nepříjemné probuzení.

Jakmile dělníci zjistí, že je v díře medvěd, snaží se otvor rozšířit, aby zvíře dostali ven. Dokážete si představit, že medvěd z toho není zrovna nadšený. S vrčením se opakovaně vrhne na bagr, aby ho odradil od dalšího útoku na svůj dům.

A co víc, grizzly se snaží díru zasypat, aby ho stavební četa nechala na pokoji a on se mohl vrátit ke spánku. Dělníci však práci odmítají přerušit.

Nakonec toho má medvěd dost a vyleze z díry ven. V tom okamžiku je jasné, že si dělníci zahrávají s opravdu velkým jedincem. Naštěstí pro ně je hlučný bagr se sbíječkou na seznamu věcí, kterých se zvíře bojí, takže se grizzly dá raději na útěk.

Jelikož se zdá, že počasí na videu je slunečné, můžeme doufat, že medvěd ve skutečnosti nehibernoval a jen spal. Pokud by byl totiž medvěd předčasně vytažen z brlohu uprostřed zimy v době zimního spánku, potřeboval by pomoc, aby chladné měsíce dokázal přečkat.

Zdroj: A-Z Animals