Video zachytilo, jak se kráva a její mládě setkaly po měsíčním odloučení

Přidat na Seznam.cz

Jednoho dne zavolali do útulku v New Jersey v USA z nedaleké mléčné farmy. Farmář oznámil zaměstnancům útulku, že jedna z jeho krav přestává dávat mléko. Farmář se zajímal, zda by byl útulek ochoten přijmout dotyčnou krávu a její mládě.

Dospělá kráva jménem Luna žila na farmě již 10 let a produkovala mléko pro mláďata, která jí byla odebrána. Musel to pro ni být srdcervoucí zážitek. Nyní však u sebe měla své mládě Violet, které předtím nemohla nakrmit, píše web AnimalChannel.

Podle zaměstnanců farmy přestala Luna v poslední době produkovat mléko, a proto pro ně byla nepotřebná. Když ji tedy nový útulek přivítal na své farmě, nečekali, že bude kojit své mládě Violet.

„Stala se ta nejúžasnější věc,“ řekl zakladatel útulku. „Když Luna přišla do útulku, začala produkovat dostatek mléka pro Violet. A tak Violet začala kojit, přestože nám bylo řečeno, že toho nebude schopna.“

Ale už o dva týdny později začala Violet vykazovat závažné respirační příznaky a musela být odvezena k veterináři. Diagnóza zněla těžký zápal plic a veterinář nebyl příliš optimistický. Luna byla po odchodu jejího mláděte z útulku opravdu smutná a zaměstnanci se jí snažili utěšit.

A pak se Violet zázračně začalo dařit lépe. Byla to statečná malá bojovnice a dokázala svou nemoc překonat.

Po měsíci v nemocnici se Violetin zdravotní stav zlepšil natolik, že se mohla vrátit do útulku. A když ji Luna uviděla, byla štěstím bez sebe! „Okamžitě se poznaly a věděly, že jsou zpátky doma,“ řekl zaměstnanec o jejich shledání. „Bylo to neuvěřitelné! Luna ji nepřestala olizovat snad deset minut.“

Matka a dcera jsou v novém domově nesmírně šťastné a užívají si společného života.

Zdroj: animalchannel.co