Víte, proč psi očichávají zadky?

Přidat na Seznam.cz

Proč si psi navzájem očichávají zadky? Proč psi očichávají intimní místa lidí a jak toto chování usměrnit? Odpověď se dozvíte v tomto článku.

Čichání psů k zadkům se často popisuje jako podání ruky v psím světě, píše web DailyPaws. Když pozorujete běžné setkání a přivítání mezi psy, jeden očichá zadní část těla toho druhého, pak si vymění pozici a gesto obrátí. Tento rituál obvykle trvá asi tři sekundy a je považován za zdvořilostní pozdrav. Zatímco v lidském mozku dominuje zraková kůra, v psím mozku dominuje čichová kůra, takže jejich čich je nejsilnějším smyslem. Psi mají v nose až 300 milionů čichových receptorů, zatímco lidé jich mají přibližně šest milionů.

Proč psi očichávají privátní partie lidí a jak toto chování usměrnit?

Psi bohužel neomezují své citlivé čichání jen na příslušníky svého druhu. Často takto vítají i své lidské kamarády. Pokud potřebujete odvést pozornost, aby váš přítel, soused nebo kolega zapomněl, že váš pes měl čenich právě v jeho rozkroku, proč mu neprozradit něco ze svých nově nabytých znalostí o psích čichacích schopnostech?

Měli byste nechat svého psa očichávat zadky jiných psů?

Mějte na paměti, že dobře socializovaný, zdvořilý pozdrav obvykle trvá tři až pět sekund. Pokud očichávání trvá déle, považujte to za červenou vlajku a psy od sebe oddělte. Mezi další příznaky toho, že se očichávání chystá přerůst v potyčku.

Zdroj: dailypaws.com