Vlčí populace se celosvětově zvyšuje

Přidat na Seznam.cz

Není to tak dávno, co byli vlci téměř vyhubeni, zejména v některých státech. Postupně se ale do přírody opět vrací, a zejména v Arizoně a Novém Mexiku se jejich populace výrazně zvýšila. To je dobrá zpráva, a nejen pro zmiňované státy, ale i pro celkový druh.

Vlci v Mexiku a Arizoně

Populace je rozdělena tak, že 136 vlků žije v Novém Mexiku a 105 v Arizoně, přičemž jejich počty začínaly téměř na nule. „Na tento milník se čekalo 25 let,“uvedla organizace U.S. Fish & Wildlife Service, která se snaží o obnovu populace divokých vlků. Konkrétně se jedná o 23% nárůst jedinců za poslední rok, což je neuvěřitelný úspěch.

Zlepšily se i podmínky

Díky skvělým podmínkám, jaké mají vlci v divoké přírodě, se podařilo zaznamenat narození 121 mláďat v minulém roce, přičemž míra přežití je neuvěřitelných 67 %. Pro srovnání, běžná míra přežití se pohybuje kolem 50 %, píše World Animal News. To znamená, že běžně se dospělosti dožije pouze polovina mláďat.

Úspěšná obnova vlčí populace ve světě

Začít obnovovat vlčí populaci se začalo roku 1977, tehdy vznikl první plán. Roku 1998 pak byli divocí mexičtí vlci poprvé reintrodukováni do volné přírody. Dnes se jejich populace výrazně zvýšila, a to přibližně na 380 vlků po celých Spojených státech a Mexiku.

Podobný úspěch slavíme i my – v České republice se totiž populace vlků zvyšuje už od roku 2014, píše web Návrat vlků.

zdroj: World Animal News, U.S. Fish & Wildlife Service, Návrat vlků