Vytrvalý lovec a mazlivý společník: Takový je Bracco Italiano

Přidat na Seznam.cz

Bracco Italiano je dokonalou kombinací klidného společníka a pilného pracovníka, kterému se daří v domovech s prostorem pro běhání a lov.

Bracchi Italiani (správné množné číslo Bracco Italiano) byli ve své rodné Itálii po tisíce let chováni jako všestranní lovečtí psi a štěňata potřebují dostatek času venku, duševní stimulaci a práci, na kterou se mohou soustředit, aby mohli uspokojit své starobylé instinkty, píše web DailyPaws. Jejich ideální domov? Místo, kde mohou každý den běhat venku a víkendy trávit lovem ptáků.

Vzhled

Představte si dokonalého loveckého psa. Má svěšenou tlamu a bezvadný čich ohaře? Nebo se pyšní zacuchanou srstí německého krátkosrstého ohaře? Nebo snad vypadá jako dlouhosrstý mývalovitý pes? Bracco Italiano je svým vzhledem tak trochu směsicí všech těchto znaků loveckých psů.
Dorůstá do výšky 55-67 cm a váží 25-33 kg. Mají krátkou bílou srst se skvrnami, flíčky nebo roan vzor, což znamená, že mají rovnoměrnou směs bílých a barevných chlupů v oranžové nebo kaštanové barvě. Mají milé a inteligentní oči, dlouhé uši, které jim rámují obličej, a vrásčité kožní záhyby. Na druhém konci je rovný, silný ocas.

Temperament

Doma je Bracco společenské štěně, které se dobře snáší s dětmi a při správné socializaci se rychle spřátelí s ostatními štěňaty. Obecně jsou to velmi společenští psi. Jsou velmi mazliví a rádi si hrají.
Sladkobolný temperament Bracco Italiano znamená, že tato štěňata se také dobře snášejí s kočkami a hospodářskými zvířaty při socializaci a správném seznámení. Nezapomeňte však, že se jedná o lovecké plemeno, takže je nemůžete jen tak umístit do domácnosti se slepicemi a očekávat, že to půjde dobře, aniž byste nejprve investovali do výcviku.

Co tito ohaři potřebují?

Než si domů přinesete štěně Bracco Italiana, ujistěte se, že jste vybaveni tak, abyste tomuto atletickému plemeni mohli poskytnout to, co potřebuje. Tomuto plemeni prospívá, když může běhat a má dostatek pohybu. Bracco Italiano se nejlépe cítí v domě s velkým dvorem a s oddanými rodiči, kteří psa budou brát na procházky, výlety a několikrát denně s ním běhat.

Zdroj: dailypaws.com, Youtube