Vzácná albínská slonice zachráněná z pytlácké pasti se plně zotavila

Přidat na Seznam.cz

Seznamte se s Khanyisou, vzácnou slonicí albínkou z Jihoafrické republiky, o které jsme již informovali. Nedávno se bohužel chytila do pytlácké pasti, z níž byla zachráněna a převezena do vůbec prvního jihoafrického sloního sirotčince. Nyní existuje naděje, že její příběh pomůže vzdělávat lidi a zvyšovat povědomí, uvádí portál Elephants.

Sloni albíni jsou nesmírně vzácní, je těžké nebýt nadšený, když nějakého zahlédnete. Bohužel jeden z těchto lidí byl také pytlák a Khanyisa se chytila do pytlácké pasti. Byla nalezena v pasti a vážně zraněná poté, co se pokusila vyprostit, což způsobilo, že se kolem ní past jen utáhla.

Naštěstí bylo albínské mládě zachráněno a převezeno do sloního sirotčince, aby se zotavilo. Pytláctví je stále vážným problémem, takže je nezbytné pomáhat mláďatům, která se stala obětí pytláctví a zůstala odkázána sama na sebe, protože je běžné, že jejich matky by byly loveny pytláky.

Všichni osiřelí sloni, kteří potřebují rodinnou strukturu, jsou obvykle ve stádě vítáni s otevřenou náručí. Sloni si zakládají na silné rodinné struktuře, takže je úžasné, že mají adoptivní stádo, ke kterému se mohou připojit.

Khanyisa, albínské sloní mládě, se do sirotčince dostalo ve věku pouhých čtyř měsíců. Po spoustě tvrdé práce nyní v jejich péči dobře prospívá. Tato malá holčička je tak neuvěřitelně statečná. Šance na její přežití byly od narození nastaveny proti ní. Narodila se jako albín, poté snášela nesnesitelnou bolest uvězněná v čelistech uměle vytvořené pasti a byla ponechána, aby neznámo kolik dní, bojovala o svůj křehký život.

Jak mohla přežít? Teď už je nám to jasné, je to bojovnice. Její duch je silný. Po několika měsících v sirotčinci nabrala dost sil, aby se mohla připojit ke stádu Jabulani.

Zdroj: kingdomstv.com, youtube.com