Leopard versus prase bradavičnaté: Podívejte se na toto napínavé setkání

Přidat na Seznam.cz

Když se díváme na filmy, které zobrazují zvířata, zejména ty animované, můžeme si často udělat zkreslenou představu o tom, jaká příroda ve skutečnosti je. Například ve filmu Lví král je Pumba prase bradavičnaté, které je známé hloupými výstřelky. I když je to dobrý film, prasata bradavičnatá jsou ve skutečnosti jedni z nejtvrdších tvorů, a to i v boji s největšími africkými predátory!

Tváří tvář

Ve videu je k vidění, jak nebojácné může být prase bradavičnaté, píše A-Z-Animals.

Záběr má necelé dvě minuty, ale je docela překvapivé, jak se věci semelou. Vše začíná nenápadným leopardem, který sleduje kořist ve vysoké trávě. Jak se leopard pohybuje vpřed, v podstatě zmizí v trávě, lidskému oku neviditelný. Je jasné, že skvrny na této velké kočce fungují tak, jak byly zamýšleny. Pak vidíme šelmu běžící po silnici, která zjevně pronásleduje něco, co hodlá sníst.

Náhle se z křoví vyřítí prase bradavičnaté, ale kupodivu ani jedno ze zvířat na to druhé nereaguje tak, jak byste očekávali. Pak se zdá, že leopard prasete bradavičnatého ignoruje, čímž ho zmate a ten se právě domnívá, že se stane jeho obědem.

Prasečí tvrdohlavost

Na videu je trochu zábavná skutečnost, že jakmile si prase bradavičnaté uvědomilo, že ho nikdo nepronásleduje, vrátilo se k tomu, co dělalo. Poté, co se na leoparda několik okamžiků díval, usoudil, že pro něj ve skutečnosti nepředstavuje hrozbu a že si s ním nemusí dělat starosti.

Mladý levhart si možná není jistý svými schopnostmi a je ze setkání trochu nervózní, zda zabít dospělé prase bradavičnaté.

Prasata bradavičnatá nepatří mezi špičkové predátory, zejména v Africe. Přesto mohou být poměrně nebezpečná a potenciálně by mohli ublížit velké kočce, jako je leopard. Dospělá prasata bradavičnatá mají velké kly a jsou mimořádně silná, podobně jako divočáci v Severní Americe. Pokud by velká kočka udělala chybu, jediné máchnutí těmito kly by mohlo znamenat katastrofu.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube