Želva je přímo dokonalý mazlíček. Je nenáročná a soběstačná, zároveň si s ní ale můžete hrát

Přidat na Seznam.cz

Koho by napadlo, že právě želva může být dobrým domácím mazlíčkem. Toto tiché, pomalé a na první pohled ne zrovna akční zvíře vás ale možná překvapí. Zdání totiž klame a i želvy se mohou naučit mnoho triků.

Želvy jsou soběstačné, obejdou se bez vás

Pokud jste celý den v práci, rádi cestujete, trávíte čas s rodinou, nebo jste zkrátka často mimo domov, je želva přímo ideální pro vás. Samozřejmě i toto zvíře potřebuje vaši pozornost, potřebuje čerstvou vodu, potravu, péči, ale určitě nevyžaduje vaši celodenní pozornost. Cenou za její soběstačnost je ale kvalitní vybavení a pomůcky, uvádí web AZ Animals. Želvy potřebují dobré osvětlení, upravenou vlhkost vzduchu, speciální krmivo, apod.

I želva se může naučit nějaké ty triky

Samozřejmě nečekejte, že si vycvičíte malého ninju. Jak ale uvádí web The Spruce Pets, většina druhů želv je učenlivá a hravá, takže nějaké ty jednoduché triky, jako „k noze“ a „zůstaň“ pro ně nebudou problém. Počítejte ale s tím, že než želva pokyn pochopí a následně poslechne, chvíli to potrvá. S trochou trpělivosti ji ale můžete naučit i náročnější věci, jako zaklepání na dveře.

Jakou želvu vybrat?

Na výběr máte opravdu hodně druhů želv, které se liší barvou, velikostí, délkou života a samozřejmě i tím, zda jsou suchozemské, nebo vodní. Jak radí web Petkeen, nejoblíbenějším, často chovaným druhem je ruská želva. Je malá, nenáročná, snadno se udržuje, je krásná a rychle se spojí se svými majiteli. Má průměrnou délku života 40 let, což z nich činí závazek na celý život.

zdroj: AZ Animals, The Spruce Pets, Petkeen