Odhodlaný jestřáb chytil napodruhé večeři, která mu vypadla z pařátů

Přidat na Seznam.cz

Jestřábi mají bystrý zrak a ostré pařáty, ale zároveň jsou velmi zdatní ve schopnosti létat a lovit. Toto video názorně ukazuje, že si jestřáb nenechá ujít dobrou potravu, i kdyby ji měl chytit dvakrát.

Jestřábi jsou obávaní letci

I když jiné druhy sokolů a orlů dokážou létat rychleji, není žádným tajemstvím, že jestřábi jsou v letu impozantní, připomíná tuto zdatnost web A-Z-Animals. Po celém světě se vyskytuje téměř 300 různých druhů jestřábů, a tak není jasné, který konkrétní druh jestřába je na tomto konkrétním videu. Sdílí však sílu a rychlost, kterou zřejmě disponují všichni jestřábi.

Jejich leteckou dovednost zachytilo i toto konkrétní video, na kterém je zároveň zachycena mrštnost a vytrvalost tohoto konkrétního dravce.

Další úspěšný lov

Toto video začíná zpomaleným záběrem na veverku na stromě, kterou se jestřáb chystá chytit do svých silných pařátů. Zdá se však, že větve se jestřábovi postaví do cesty a veverka spadne. To ale dravce vůbec neodradí. Když veverka padá ze stromu, jestřáb se kaskádovitě řítí dolů za svou kořistí. Naneštěstí se veverka takovému dravci stále nemůže rovnat, a tak končí v jestřábích pařátech.

Většina jestřábů dává přednost prostředí s velkými otevřenými plochami, ale dokážou se přizpůsobit i lidmi obydleným oblastem a někdy je lze vidět sedět na telefonních sloupech a plotových sloupcích.

Zdroj: a-z-animals.com, TikTok