Vzácná mláďata tuleňů černých byla spatřena v přírodní rezervaci v Anglii

Přidat na Seznam.cz

Pracovníci ochrany přírody byli zaskočeni, když v největší kolonii tuleňů šedých v Anglii na severním pobřeží Norfolku objevili 10 mimořádně vzácných mláďat tuleňů černých. Mláďata tuleňů šedých se rodí s bílou srstí, která se zhruba za dva až tři týdny svlékne. Pod bílou kůží se objeví šedá srst, uvádí portál Ocean.

Zhruba jeden ze 400 tuleňů šedých má místo šedé sametově černou srst. Melanismus se týká zvýšeného růstu tmavě zbarveného pigmentu melaninu u těchto tuleňů, kteří jsou známí jako tulení melanisté.

Během zimního období mláďat v rezervaci strážci viděli deset melanistických mláďat. Tuleni šedí se obvykle rodí bílí, ale jejich srst mění barvu, když shodí kožich. V národní přírodní rezervaci se letos může narodit až 4 000 mláďat tuleňů.

V posledních letech se počet tuleňů narozených v místě chovu zvýšil natolik, že strážci museli přehodnotit způsob jejich počítání. Aby bylo možné získat celkový přehled o tom, jak se kolonii daří, budou sčítáni na jednom místě. Avšak strážci prohlásili, že průchod kolonií je kvůli její hustotě nebezpečný jak pro zaměstnance, tak pro tuleně.

Pokud někdy narazíte na tuleně nebo tulení mládě, zachovejte odstup a k těmto divokým zvířatům se nepřibližujte ani je nijak nerušte, protože by jim to mohlo způsobit zbytečný stres.

Zdroj: kingdomstv.com