Záchranáři vytáhli promrzlou fenku labradora z řeky. Akci zachytili na video!

Přidat na Seznam.cz

Policie a hasiči v Michiganu v USA minulý týden spojili své síly, aby zachránili labradorku, která uvízla na částečně zamrzlé řece, a dramatická záchranná akce byla zachycena na videu.

K záchraně došlo koncem února, když byla fenka jménem Lucy, nedávno adoptovaná labradorka, na procházce se svým majitelem a podařilo se jí dostat pryč a trochu se proběhnout. Bohužel smysl pro dobrodružství vedl fenku k tomu, že skočila do nedaleké řeky Detroit, čehož kvůli nízkým teplotám a velkým kusům ledu okamžitě litovala.

Lucy se podařilo dostat se na vrchol plovoucího kusu ledu, kde zůstala mokrá a třesoucí se, dokud nepřijela policie a záchranná služba. Než policisté dorazili na místo, kam Lucy skočila, byla fenka 12-15 metrů od břehu a držela se kusu ledu.

Fenka nebyla příliš nadšená z představy, že by měla skočit zpátky do vody, ale záchranář ji dokázal jemně vyvést z ledu, zatímco se ji lidé na břehu snažili uklidnit, že všechno bude v pořádku. Jakmile Lucy sklouzla z ledu do vody, byla to rychlá práce dostat ji do náruče jeho zachránce, nahoru po žebříku a zpět na suchou zem. Zhruba půl hodiny po zahájení záchranné akce se Lucy opět shledala se svou rodinou.