Zbavte se jich! Poradíme 5 domácích prostředků proti blechám na psech

Přidat na Seznam.cz

Našli jsme pro vás několik snadných domácích prostředků proti blechám na psech, od ošetření psa až po ošetření vašeho domova, píše web Dogster.

Existuje několik lékařských přípravků proti blechám, které dokážou zázraky a zabrání blechám v pustošení vašeho štěněte, ale to neznamená, že nemůžete vyzkoušet i některé domácí prostředky proti blechám na psech!

Pojďme se podívat na několik různých domácích prostředků proti blechám u psů

1. Domácí prostředky proti blechám na psech – ošetření psa zvenčí:

Svědění u štěněte

Existuje několik domácích prostředků proti blechám na psech!
Ocet je skvělým čisticím prostředkem vhodným pro domácí mazlíčky, ale používá se i v domácích prostředcích proti blechám na psech. Ukázalo se, že blechy nemají rády vůni octa a vy toho můžete využít ve svůj prospěch.

Co budete potřebovat:

Čistou láhev s rozprašovačem, ve které nebyly žádné chemické čisticí prostředky.
Funguje jak bílý ocet, tak jablečný ocet. Vyberte si svůj oblíbený, který už máte ve skříni nebo který je ve slevě.

Co dělat:

Smíchejte vodu a ocet. Nejúčinnějším řešením je poměr 1:1. Pokud je pro vašeho psa tento zápach urážlivý, můžete jej zředit až v poměru 1:3, tedy ocet ku vodě.
Postříkejte psa a dbejte na to, abyste se vyhnuli jeho očím a jakýmkoli otevřeným ranám. Nechte srst vašeho psa uschnout na vzduchu. Toto domácí ošetření proti blechám opakujte několik dní.
Pokud váš pes nemá rád sprej, namočte do směsi žínku a otřete s ní štěně.

2. Domácí prostředky proti blechám na psech – ošetření psa zevnitř:

Existují domácí prostředky proti blechám na psech, které mohou vašeho psa ošetřit i zevnitř. Jablečný ocet přidaný do misky s vodou vašeho psa může dodat kůži vašeho psa kyselou chuť, díky které bude pro blechy méně atraktivní.

Co budete potřebovat:

Jablečný ocet
Voda
Psí misku na vodu
Dobré pravidlo je smíchat lžičku jablečného octa na každý čtvrt litr vody. Nejlepší je poradit se s veterinářem, abyste zjistili, jaké množství octa může pes o váze vašeho štěněte bezpečně pozřít.
Vaše štěně může nad touto novou tekutou směsí ohrnovat nos. V takovém případě začněte jen s malým množstvím jablečného octa a sílu zvyšujte, jakmile si váš pes zvykne na vůni a chuť.

3. Domácí prostředky proti blechám na psech – udržujte svůj dvůr bez blech a psa v bezpečí:

Udržujte dvůr bez blech (ale stále v bezpečí pro psa!) je jedním z nejúčinnějších domácích prostředků proti blechám u psů, protože je preventivní.

Zde je návod, jak na to:

  • Křemelina – potravinářská křemelina je přírodní a bezpečný produkt vyrobený ze zkamenělých zbytků drobných organismů. Křemík, který tyto organismy tvoří, se vstřebá do hmyzu s exoskeletem, jako jsou blechy, a způsobí jeho vyschnutí a smrt. Když jej použijete venku, stačí jej hojně posypat všude tam, kde si myslíte, že by se blechy mohly ukrývat.
  • Slunce – blechy, stejně jako jejich příbuzní upíři sající krev, nemají rády slunce. Udržujte zahradu co nejméně zastíněnou.
  • Zasaďte bylinkovou zahrádku – Výsadba silně vonících bylinek v blízkosti dveří a oken může pomoci zabránit blechám, aby se zde zdržovaly příliš dlouho. Vyzkoušejte tymián, šalvěj, hřebíček, bazalku, levanduli nebo mátu.
  • Přírodní predátoři – Blechy požírají hadi, mravenci, brouci, pavouci, žáby a ještěrky. Ve skutečnosti můžete na zahradu přidat přírodní predátory! Nematody jsou mnohobuněční živočichové, kteří jsou pro kukly a larvy blech smrtelně nebezpeční. Můžete je zakoupit online nebo v místním zahradnictví.

4. Domácí prostředky proti blechám na psech – udržujte psí předměty bez blech pomocí tepla:

Vaší tajnou zbraní, jak udržet psí pelíšky, ložní prádlo, oblečení a hračky bez blech, je teplo. Vše, co lze bezpečně vyprat v horké vodě a usušit na vysokém teple, by se mělo prát každý týden. Blechy nepřežijí dvojí útok tepla.

5. Domácí prostředky proti blechám na psech – znepříjemněte svůj domov blechám pomocí přírodních domácích sprejů.

Vysávání je jedním z nejlepších domácích prostředků proti blechám na psech, ale můžete také věnovat zvýšenou pozornost oblíbeným místům, kde váš pes lenoší, pomocí některého z následujících domácích domácích sprejů:

  • Citron – Rozkrojte citron a namočte ho přes noc do vody. Přidejte ho do lahvičky s rozprašovačem a máte příjemně vonící domácí odpuzovač blech, který můžete bez obav použít v blízkosti oblíbených míst vašeho štěněte nebo i na něm.
  • Sůl – Vyčistěte dřevěné podlahy a dlaždice v okolí psího pelíšku směsí soli a vody.
  • Esenciální oleje – rozmarýn, tea tree a levandule blechám nevoní. Můžete je použít k tomu, aby váš obytný prostor příjemně voněl – a zůstal bez blech. Esenciální oleje však používejte opatrně. Některé esenciální oleje jsou pro domácí zvířata škodlivé. Poraďte se s veterinářem, abyste se ujistili, že vůně a způsob použití oleje jsou pro vašeho psa bezpečné.


Doufejme, že v této sezóně budete potřebovat pouze preventivní domácí prostředky proti blechám na psech.

Zdroj: Dogster, Flickr, YouTube