Želvuška, roztomile ošklivé zvířátko, které přežije vše. Výbuch atomové bomby i pobyt ve vesmíru

Přidat na Seznam.cz

Želvušky moc krásy nepobraly, ale jsou fascinujícím tvorem, který je jedním z nejodolnějších na naší planetě. Přežije prakticky všechno. I vlastní smrt.

Tento mikroskopicky malý tvor žije v podstatě kdekoliv na naší planetě. Zhruba jednomilimetrové organismy přežívají v mechu, v půdě, ale také pod ledovci, v horských pramenech, v nejhlubších místech oceánů, stejně jako v extrémních nadmořských výškách či pouštích. Přežijí všude, nic jim nevadí, vysvětluje na svém webu Sokujujiciplaneta.

Dokážou přežít teploty blízké absolutní nule. Odolávají teplu přesahujícímu bod varu vody. Dokážou se zbavit dávek záření, které by byly pro člověka smrtelné. Někdy je tato schopnost podobná až nesmrtelnosti. A dokonce v rámci izraelského experimentu přistály na Měsíci, kde možná dodnes přežívají.

Lze je rozmačkat, uvařit, dokonce zabít a nechat mrtvé více než 10 let, a pak je znovu oživit. Jsou úžasné a zahanbí většinu tvorů. Přežijí velké množství záření a především ho moc neabsorbují. Pravděpodobně by ještě spolu se šváby přežily i atomovou válku, píše server Jeevoka.

Vědci teoretizují, že vodní medvídky, jak se někdy nazývají, lze vyslat na jiné planety a založit tam tak inteligentní život.

Zdroj: Sokujujiciplaneta, Jeevoka