Žena plánovala sebevraždu. Psí zásah zabránil tragédii

Přidat na Seznam.cz

Tříletý terapeutický pes Digby zachránil ženu, která si chtěla vzít život. Uživatelé internetu ho oslavovali jako hrdinu.

Svět už poznal mnoho psích hrdinů. Digby je jedním z nich. Tříletý terapeutický pes zabránil mnoha tragédiím a zachránil stovky životů. Proslavil se však až tehdy, když zabránil ženě, aby si vzala život.

Znepokojivá situace
V červnové úterý byla záchranná služba přivolána k mladé ženě, která si chtěla vzít život skokem z mostu přes dálnici. Policejní vyjednavači se s ní snažili navázat dialog. Žena je však odmítala poslouchat a „celá situace byla stále více znepokojující“. Jeden z hasičů se nabídl, že přiveze psa Digbyho. Doufali, že čtyřnohé zvíře pomůže ženu odradit od pokusu o sebevraždu. Nápad se ukázal jako správný.

Pomoc na čtyřech tlapkách
O chvíli později se na scéně objevil tříletý Digby. Žena pak zaměřila veškerou svou pozornost na čokoládového psa s kudrnatou srstí.

Navíc přítomnost čtyřnohého psa nejenže vykouzlila ženě úsměv na tváři, ale stala se také podnětem k rozhovoru o Digbym a jeho roli v hasičském sboru. Jeden z policistů se jí zeptal, jestli by nechtěla psa lépe poznat. Žena nejenže souhlasila, ale sama se přesunula na bezpečnější místo, dál od okraje mostu.

Hrdina každý den
Celá akce trvala několik hodin. Naštěstí si na konci všichni mohli oddechnout. Po zveřejnění příběhu na sociálních sítích byl Digby oslavován jako hrdina. Tříletý labrador už pomohl mnoha lidem. Digby pracuje u Hasičského a záchranného sboru Devon a Somerset jako psí terapeut. Tříletý pes pomáhá a podporuje lidi, kteří zažili traumatické zážitky.