Zvědavý gepard se rozhodl nahlédnout do nezajištěného džípu

Přidat na Seznam.cz

Zvířata ve volné přírodě mají tak neuvěřitelný způsob, jak upoutat naši pozornost a srdce. Jedna věc je sledovat divoké zvíře v dokumentu, který vidíte v televizi. Ale úplně něco jiného je, když je můžete vidět tváří v tvář na safari nebo v zoo.

Geparda nic nerozhodí

Na začátku dnešního klipu uvedeného níže vidíme, že toto turistické vozidlo zastavilo, protože na kraji silnice spatřilo geparda. A přestože gepardí populace ubývá, v Africe a Asii žije přibližně 7 100 dospělých gepardů, na čemž by nebylo zase nic moc vzácného. Co však bylo k vidění vzácně, bylo to, že se tento gepard dostal až příliš blízko a džíp je zcela nezajištěný. Gepard se v tento den však nestaral o své. Přišel až k vozidlu a upřel na něj své oči. Nakonec vyskočil a opřel se svýma tlapama o bok vozidla, aby se podíval dovnitř a zjistil, co se děje.

Jak se chovat v blízkosti gepardů?

Samozřejmě, že když se setkáte tváří v tvář s divokým predátorem, otázka „sežere mě?“ napadne asi každého. Nebyly však zaznamenány žádné zprávy o tom, že by gepard sežral nebo zabil člověka.

Kvůli úbytku životního prostředí a problémům s hledáním potravy se gepardi často ocitají na nových územích, kde hledají potřebnou kořist. Nicméně i když nejsou žádné zprávy o tom, že by gepardi zabíjeli lidi, vždy existuje možnost útoku, pokud se cítí ohroženi. Na videu zveřejněném nahoře si tedy můžeme všimnout, jak tito turisté zůstali během celé interakce klidní.

Zdroj: AZAnimals