Zvířecí déšť způsobuje padání ryb z oblohy. O co se jedná?

Přidat na Seznam.cz

Nedávný příval ryb v texaském městě Texarkana v USA byl způsoben jevem, ke kterému dochází, když jsou malí vodní živočichové, jako jsou žáby, krabi a malé ryby, unášeni vodními smrštěmi, uvádí portál People.

Příspěvek líčil bizarní událost, která změnila během okamžiku dvory obyvatel texaského města: z nebe pršely ryby. Padající ryby byly důsledkem „zvířecího deště“, který město ve svém příspěvku na Facebooku popsalo jako „jev, k němuž dochází, když jsou malí vodní živočichové, jako jsou žáby, krabi a malé rybky, vyplaveni vodními smrštěmi nebo průvanem, které se vyskytují na zemském povrchu.“

Tito nelétaví živočichové mohou po vyvržení tlakem a vzduchem urazit kilometry. Nakonec se z mraku uvolní voda a na zem se snesou i živočichové, které vodní smršť nebo průvan zachytil.

Přestože meteorologická událost trvala jen několik minut, stovky obyvatel komentovaly na Facebooku města své zkušenosti s deštěm zvířat a mnozí sdíleli fotografie ryb, které spadly na jejich pozemky a skončily všude možně, od obytných dvorů až po parkoviště ojetých aut.

Zdroj: People.com, Facebook, YouTube