Roztomilé! Samice pantera a fena rotvajlera jsou nejlepší přátelé

Přidat na Seznam.cz

Ve zvířecí říši má většina zvířat, ať už divokých nebo domácích, tendenci přátelit se s těmi stejného druhu. Dokonce i tehdy se raději drží těch, kteří patří do jejich smečky. Když se potkali panter a rotvajler, nikdo nečekal, že se dá dohromady dynamické duo.

Neobvyklé přátelství pantera a rotvajlera

Luna je samice černého pantera, kterou její matka přestala krmit sedmý den po narození v pojízdné zoo, kde se narodila, vypráví A-Z-Animals. Nyní tato nádherná černá panterka žije v láskyplném domově s dalšími zvířaty, včetně přátelského rotvajlera. Mnoho lidí si při pohledu na psa myslí, že je násilnický nebo nebezpečný, ale ve skutečnosti je rotvajler věrný, přátelský a milující pes.

Přestože se rotvajleři dokáží přizpůsobit soužití s jinými zvířaty, měli byste být vždy opatrní v blízkosti menších domácích zvířat, která by pes považoval za kořist, včetně koček nebo králíků. Ačkoli rotvajleři obvykle dobře vycházejí s jinými psy, ujistěte se, že jsou všichni kastrovaní, což pomůže předejít jakémukoli teritoriálnímu chování.

Naděje na nový život

Zoo kontaktovala Luninu novou majitelku Victorii, specialistku na rehabilitaci divokých koček, a ta souhlasila, že se malého pantera ujme. Victoria často jezdila do zoo, aby se o pantera postarala, a nakonec se rozhodla, že si kočku přiveze domů, aby mohla žít s rodinou a bylo o ni postaráno. Měla již rotvajlera jménem Venza a obávala se, že nové mládě nebude s jejím miláčkem vycházet.
Venza v tomto krátkém filmu na Youtube, ukazuje, jak je hravá. Ať už běhá po dvoře nebo nasedá do auta, aby se projela, její nejlepší kamarádka Luna je jí po boku. Není běžné, aby spolu dvě zvířata s tak odlišným původem vycházela. Naštěstí jsou tihle dva prakticky spojeni bokem.

Po dlouhém seznamování a zajišťování procesu jejich kompatibility se z nich vyvinulo krásné přátelství. Jsou stále spolu, hrají si, běhají a objevují své okolí. Sledování těchto dvou, jak si společně užívají života, nám vrací naději ve společnost. Nemohli bychom být šťastnější, že lidé jako Victoria jsou ochotni pomoci divokým zvířatům vrátit zdraví a zajistit jim neuvěřitelný život s chlupatými kamarády, o kterých se jim ani nesnilo.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube