Věrný tygr ochrání ošetřovatele před útokem levharta

Přidat na Seznam.cz

Mezi ošetřovatelem a jeho svěřenci v zoologické zahradě se může vyvinout silné pouto. Tenhle tygr se svému ošetřovateli za péči a jídlo odměnil záchranou života. Podívejte se, jak zastavil útočícího levharta.

Na videu z roku 2015 sledujeme ošetřovatele Eduarda ze zoologické zahrady Black Jaguar White Tiger v Mexico City uprostřed smíšeného výběhu velkých kočkovitých šelem. Lvi, tygři a jaguáři jsou na něj očividně zvyklí. Klidně odpočívají a neprojevují známky ostražitosti. Ošetřovatel ležérně přidřepne ke skupině lvic, které se od něj nechají poplácávat po břiše.

Zatímco si lvice užívají mazlení a ostatní kočky si všímají svého, jedna šelma má s přítomností ošetřovatele problém. Na pozadí nervózně přechází levhart Dharma, který se najednou tryskem rozběhne přímo na nic netušícího muže.

Naštěstí pro ošetřovatele celou situaci pozorně sleduje tygr Aztlan. Vmžiku se vymrští a útočícího levharta strhne stranou. Když spolu potom doběhnou k překvapenému ošetřovateli, tygr dá levhartovi plácnutím jasně najevo, kde jsou hranice.

Oba jsou ještě mláďata, tygr má ale očividně navrch a levhart zaujímá submisivní pozici. Není divu. Dospělý tygr je největší kočkovitou šelmou a váží dvakrát víc než drobnější levhart.

Temná realita

Při pohledu na ošetřovatele pod ochranou věrného tygra by nikoho nenapadlo, že tento muž bude v roce 2022 zatčen za týrání zvířat.

Aktivisté za práva zvířat a bývalí zaměstnanci zoo v červenci loňského roku zveřejnili video, na kterém jsou vidět šelmy ve zuboženém stavu – zanedbané, nemocné, podvyživené, s okousanými ocasy. Na jejich popud byl Eduardo, ošetřovatel a majitel zoo v jedné osobě, zatčen a stíhán pro týrání zvířat a praní špinavých peněz.

Více než 200 šelem bylo zachráněno a převezeno do jiných zoologických zahrad k zotavení.

Zdroj: A-Z Animals, Mexico News Daily