Video zachytilo slona, jak se souká ze dveří domu

Přidat na Seznam.cz

Sloni jsou vysoce inteligentní tvorové, kteří mají víc čichových receptorů než psi. Díky tomu cítí svou oblíbenou pochoutku na kilometry daleko a neváhají kvůli ní překonat jakoukoli překážku. Tak jako slon na videu, který vlezl do domu na svačinu, a pak se opatrně soukal ven.

Na Internetu se stalo populárním video z Indie, na kterém se slon souká příliš úzkými dveřmi ven z domu poté, co se tam vloupal na svačinu. Spekuluje se, že ho do domu mohla vlákat vůně cukrové třtiny.

Je dobře známo, že sloni jsou největší suchozemští savci, kteří existují na celé Zemi. Majestátnost, její krása a impozantní charakter vyvolávaly od pradávna mnoho obdivu ve všech lidských civilizacích. Sloni jsou velcí jedlíci, denně potřebují sníst až 150 kg potravy. Sehnat a sníst tolik jídla jim zabere skoro tři čtvrtiny dne.

Základem potravy slonů je především listí, tráva, kůra a také kořeny různých stromů. Jsou to býložravci a aby si zachovali dobré zdraví a udrželi svou obrovskou tělesnou velikost, musí strávit alespoň 15 hodin denně krmením. Za den dokáží spořádat dokonce až 150 kilogramů rostlin. Jeho nejspecifičtější potrava zcela závisí na druhu slona a také na prostředí, kde převážně žije.

Zdroj: First Post, Hindustan Times, postposmo