7 nejchytřejších kočičích plemen! Patří mezi ně i to vaše?

Přidat na Seznam.cz

Inteligence koček se neměří podle toho, jak rychle umí přečíst knihu, ale podle toho, jak dobře se dají vycvičit, jak dobře komunikují s ostatními zvířaty a jak jsou schopné se přizpůsobit novému prostředí. V tomto článku vám přinášíme přehled 7 nejinteligentnějších kočičích plemen podle webu Omlet.

1. Siamské kočky

Siamské kočky jsou snad nejinteligentnější ze všech. Věčně dělají neplechu a jejich zvídavá povaha je nutí prozkoumat každý kout domu. Toto plemeno reaguje na výcvik lépe než ostatní a mnoho majitelů uvádí, že jejich siamské kočky umí různé triky.

2. Habešské kočky

Habešské kočky jsou velmi sebevědomé a mají kolem sebe auru nadřazenosti. Považujeme je za inteligentní, protože rády komunikují se svými majiteli a zdají se být nejšťastnější, když jsou duševně stimulovány.

3. Bengálské kočky

Tyto společenské kočky mají rády interakci s lidmi, což může být známkou inteligence. Často na nás „mluví“ svým štěbetavým mňoukáním. Rády skáčou a šplhají, když zkoumají své okolí. Mnoho majitelů bengálských koček uvádí, že jejich kočka má ráda vodu a naučila se hrát aport.

4. Barmské kočky

Barmské kočky jsou často popisovány jako kočky s povahou podobnou psům, které milují interakci s lidmi a mají vysokou inteligenci. Jsou to velmi společenské kočky, které jsou nejšťastnější po vašem boku a mají veškerou vaši pozornost. Dobře komunikují s dětmi a psy, což může být také známkou jejich inteligence.

5. Cornish rex

Cornish rex je chytré a zvídavé plemeno, které prozkoumá každý kousek vašeho domu, pokud mu to dovolíte. Velmi rády si hrají a komunikují s lidmi, takže se připravte na to, že vás kočka bude obtěžovat a vyžadovat pozornost.

6. Savanové kočky

Savanové kočky jsou velmi aktivní a mnohé z nich si zachovávají divokou povahu. Díky tomu jsou velmi inteligentní a potřebují hodně her a/nebo procházek na vodítku, aby byly duševně stimulovány.

7. Skotské klapouché kočky

Skotské klapouché kočky mají rády hračky, které testují jejich mentální schopnosti, jako jsou dráždidla nebo hlavolamy. Rádi komunikují se svými majiteli a prospívají vaší pozornosti. Toto plemeno koček po vás bude vyžadovat jednu nebo dvě hry, když přijdete domů z práce, aby ukojily svou nudu.

Zdroj: omlet.co.uk