Impala bojuje o život ve smrtící bitvě s levharty, hyenami a krokodýly

Přidat na Seznam.cz

Cestovatel zachytil scénu, ve které Impala svedla smrtící souboj s levhartem a párem hyen v jihoafrickém Marloth Parku na hranici Krugerova národního parku. Predátoři spolu se dvěma krokodýly si však se zvířetem poradili, zabíjeli a hodovali na něm.

Když se muž a další přihnali blíž, byli svědky levharta lovícího impalu. „Všiml jsem si malého stáda impal, které se pohybovaly směrem k hyeně. Věděl jsem, že se něco stane, a tak jsem je začal natáčet. Levhart vyskočil a chytil jednu z impal,“ dodal muž.

Hyena však impalu rychle ukradla z levhartova sevření. Navzdory váhání se ale pokusil získat zpět potravu. Rozruch přilákal z řeky další hyeny a dva velké krokodýly.

„Z řeky se vynořili dva mohutní krokodýli, pravděpodobně přitahováni rozruchem, a situaci zkomplikovali. Větší krokodýl šel přímo k impale, která stále kopala hyenině do čelistí. Jakmile krokodýl chytil impalu a rozdrtil ji svými zuby, byl konec života impaly,“ řekl muž.

Následovala přetahovaná mezi hyenami a krokodýly o impalu, přičemž ta impala vyšla jako vítězná a na hyeny zbyly jen zbytky.

zdroj:Indiatoday