Bez řádného očkování zůstane váš mazlíček nechráněný

Přidat na Seznam.cz

Vakcíny pomáhají předcházet mnoha chorobám, které postihují domácí zvířata. Očkování vašeho domácího mazlíčka je již dlouho považováno za jeden z nejjednodušších způsobů, jak mu pomoci žít dlouhý a zdravý život.

Nejen, že existují různé vakcíny pro různá onemocnění, existují také různé typy a kombinace vakcín. Očkování je postup, který má rizika a výhody. A to je třeba zvážit u každého domácího mazlíčka ve vztahu k jeho životnímu stylu a zdraví. Váš veterinární lékař může určit režim očkování, a tak poskytnout vašemu zvířátku nejbezpečnější a nejlepší ochranu.

Význam vakcín

Vakcinace pomáhá připravit imunitní systém těla na invazi choroboplodných organismů. Vakcíny obsahují antigeny, které vypadají jako organismus způsobující onemocnění imunitního systému, ale ve skutečnosti nezpůsobí onemocnění. Po zavedení vakcíny do těla je imunitní systém mírně stimulován. Pokud je domácí zvíře někdy vystaveno skutečné nemoci, jeho imunitní systém je nyní připraven jej zcela rozpoznat a bojovat proti ní, nebo snížit závažnost onemocnění.

Základní vakcíny

Základní vakcíny jsou považovány za životně důležité pro všechna domácí zvířata na základě rizika, závažnosti onemocnění nebo přenosnosti na člověka.

Stanovení načasování a frekvence očkování

Váš veterinární lékař může nejlépe určit plán očkování vašeho domácího mazlíčka. To bude záviset na typu vakcíny, věku zvířete, anamnéze, prostředí a životním stylu.

Hledáte veterina Plzeň?

Téměř před 30 lety byl zahájen provoz veterinární ordinace v Kleisslově ulici v Plzni, která byla postupně vybavena nejmodernějšími typy přístrojů a nástrojů k diagnostice a léčbě vašich čtyřnohých kamarádů. Původní ordinace, kterou zakládal jediný lékař MVDr. Ladislav Kuncl, se změnila v kliniku s kvalifikovaným personálem. Veterina Kleisslova provádí i jednoduché úkony, jako je stříhání nehtů, očkování a vyšetření krve.

Více na: www.veterinakleisslova.cz