V průmyslu se používají nejen mikrometrická měřidla

Přidat na Seznam.cz

V posledních několika letech se i měřidla zdokonalovala, protože se postupně přechází z analogového řešení na digitální. Inovace se dotýkají i mikrometrických měřidel, což jsou základní měřicí nástroje, které používají strojní inženýři, obráběči a pracovníci v dalších technických oborech. Slouží k extrémně přesnému měření, přičemž výsledky se zobrazují v imperiálním i metrickém formátu. 

Mikrometry umožňují vyšší stupeň přesnosti měření než alternativní nástroje a jsou k dispozici v digitálním i analogovém provedení. Jen pro zajímavost, pojem mikrometr pochází z neoklasického Řecka a doslova se překládá jako „malá míra“. 

Proč investovat do digitální verze? 

Digitální mikrometrické měřidlo je vybaveno elektrickými obvody, které umožňují digitální měření a mimořádně přesné údaje. Naměřené hodnoty se zřetelně zobrazí na LCD displeji. 

Mikrometry jsou speciálně navrženy pro měření velmi malých předmětů a umožňují obzvláště přesné měření jakéhokoliv předmětu, který se vejde mezi kovadlinku a vřeteno. Standardní druhy mikrometrů se používají pro měření předmětů o délce, hloubce a tloušťce menší než 2,5 centimetru. 

Existují i pokročilejší modely pro měření různě tvarových a rozměrných předmětů. Přesnost, snadné použití a konzistentnost měření jsou jen některé z hlavních výhod mikrometrů. 

Kde koupit měřidla? 

Odborníkem na danou oblast je bezpochyby společnost Michovský-TOOLS s.r.o., který je prodejcem i třmenových kalibrů. Portfolio produktů je poměrně široké, co se týče kalibrů. Vedle třmenových jsou v nabídce i kalibry závitové či válečkové. Stejně tak u tohoto prodejce zakoupíte měřící kroužky pro měření vnějších závitů. Kalibry jako takové neslouží úplně k měření, protože nemají stupnici, ale spíše jen pro kontrolu již hotových výrobků.