Víte, čím krmí své psy nejlepší čeští musheři nebo Horská služba ČR?

Přidat na Seznam.cz

Znáte Fitmin? Jde o tradiční českou značku, která v podhůří Orlických hor již více než 25 let vyrábí krmiva pro domácí mazlíčky. O tom, že jde o tým velkých srdcařů svědčí nejen jejich aktivity jako projekt Pestaurace nebo vedení úspěšné chovatelské stanice border kólií v areálu Poplužního dvora, kde firma sídlí, ale také dlouholeté vztahy s ambasadory. Výživovým programem od Fitminu krmí své psí parťáky mistryně ČR v agility Aneta Grygarová, mistři světa v mushingu Martina Štěpánková, Jiří Mencák, Marie Ševelová nebo parkurová jezdkyně Ema Saláková. Fitminu věří i Horská služba ČR, která na značku nedá dopustit již několik let. Pojďme se tedy podrobněji podívat na to, o jaké krmivo se jedná.

Vylepšené složení

Fitmin si dlouhodobě zakládá na výběru prvotřídních surovin i na názorech chovatelů a dalších členů své komunity. Vznik inovované šesté generace krmiv Fitmin Nutritional Programme Original je tak opřený o průzkum mezi nimi, ale i o pečlivý výběr dodavatelů tak, aby krmiva obsahovala pouze nejkvalitnější ingredience, které jsou na trhu k dostání.

Receptury mají stále vysoké procento čerstvého masa, a to až 50 %. Do jednotlivých krmiv značka také přidala bylinky českého původu jako například ostropestřec, pampelišku, heřmánek, kopřivu či šípek nebo kloubní výživu a zcela nový, minerálně vitaminový komplex zaručující vyvážený a plnohodnotný poměr vitamínů a minerálů.

Fitmin se také snaží svá krmiva nezakládat na pšenici, která je v dnešní době jedním z velmi častých alergenů. I proto je v inovovaných recepturách zařazena jako jedna z dalších rostlinných složek rýže. „Rýže je hypoalergenní surovina s vysokou nutriční hodnotou. Obsahuje lehce stravitelné komplexní sacharidy a malé množství tuků. Bílkovin obsahuje méně než ostatní obiloviny, přesto v ní jsou obsaženy esenciální aminokyseliny, které si tělo neumí vytvořit samo. Rýže je také vynikající zdroj hořčíku a zinku a její ideální dietetické vlastnosti (sacharidy a vláknina) vytvoří v žaludku vrstvu hlenu, čímž neutralizují žaludeční šťávy,“ uvádí Denisa Kopecká, vyživová expertka značky Fitmin.

Krmivo ušité na míru potřebám každého psa

Každé krmivo z této řady má svou recepturu postavenou na podobném základu, a proto mezi nimi lze pohodlně přecházet přesně podle aktuálních potřeb psa. „Pokud zaznamenáte nárůst váhy nebo je pes naopak v závodní sezóně, stačí zvolit odpovídající typ krmiva s nižším nebo vyšším obsahem energie bez nutnosti pozvolného přechodu. V praxi to znamená, že nemusíte 10 dnů přecházet na nové krmivo s postupným přimícháváním toho nového nebo odebírat z velikosti krmné dávky. Pes nebude mít hlad a vždy se mu dostane všeho, co pro své zdraví potřebuje,“ vysvětluje výhody Fitmin Nutritional Programme Kateřina Franková, veterinářka a ambasadorka značky.

Řada Fitmin Nutritional Programme Original je vhodná pro všechny psy a zůstane s nimi po celý jejich život, ať už se jedná o velké, střední či malé plemeno, štěně nebo seniora. Majitel totiž může pohodlně v rámci jedné řady vybírat krmivo dle velikosti plemene, věku i míry aktivity svého psa. „Ke změně krmiva dochází nejen v závislosti na věku jedince, ale i na jeho celkovém životním stylu a aktivitě. Velmi často k tomu dochází i u kastrovaných psů. Ti mají totiž vlivem hormonů tendence k přibírání na váze, což potom zatěžuje nejen jejich kloubní aparát, ale celkově i organismus. Je proto dobré dbát na výběr správného krmiva a dostatečnou fyzickou aktivitu přiměřenou věku a plemeni,“ vysvětluje Denisa Kopecká.