Změny vzhledu lze dosáhnout rovněž díky kontaktním čočkám

Přidat na Seznam.cz

Všichni se chtějí alespoň trochu odlišovat od ostatních. Nemusí se jednat o nic velkého, někdy stačí změnit jen malý detail, třeba na úrovni očí. 

I proto roste počet lidí, kteří si pořizují brýlové obroučky, aniž by měli nějakou oční vadu. Nicméně jde to i o trochu decentněji, a sice pomocí barevných kontaktních čoček.

Jsou elegantní

Zatímco nových brýlí si každý hned všimne, nové zabarvení duhovek nemusí být zjevné na první pohled. 

Dvojnásob to platí, pokud člověk příliš neexperimentuje a nezvolí si rovnou nějakou křiklavější barvu, která není pro lidskou duhovku přirozená. V takovém případě obvykle nějak zareagují i lidé, kteří dotyčného jedince vidí poprvé v životě. Přeci jen tmavě rudé či černé oči dokáží vzbudit docela velký rozruch.

Obvykle si však takto zabarvené levné barevné čočky neberou lidé do práce či na nákupy, ale hlavně na různé tematické večírky, typicky třeba v období Halloweenu.

Velký výběr

Jak již bylo naznačeno výše, barevné čočky levně je možné pořídit si v mnoha variacích. Ty se ovšem nemusí odlišovat pouze svým zabarvením. Některé modely dokonce obsahují i různé obrázky typu terč nebo lebka.

Člověk, který nemá s nošením kontaktních čoček jakéhokoliv typu zkušenosti, by si měl nejdříve koupit pouze jedny zkušební, jelikož není vůbec jisté, že je nakonec vydrží nosit. Ne každý totiž dokáže čočky udržet na oku delší dobu. Někdo má prostě citlivější rohovku, a pro takové tento druh ozdoby není.

Je potřeba se o čočky starat

Ať už se jedná o klasické dioptrické čočky či barevné variace, je nezbytné se o ně náležitě starat. Jednodenní, jak již jejich název napovídá, se na konci dne vyhazují, takže péče o ně je minimální. 

Kdo však preferuje čočky vícedenní, měl by mít vždy nachystanou nádobku s připraveným dezinfekčním roztokem, kam na noc čočky uloží.