10 nejlepších psích plemen, která si ráda hrají

Přidat na Seznam.cz

Pokud přemýšlíte o pořízení chlupatého kamaráda, který si bude užívat hraní s vámi nebo vašimi dětmi, vyberte si plemeno známé svým hravým temperamentem. Každý pes je samozřejmě individualita – takže typ plemene jako prediktor hravosti je pouze jednou částí rovnice. Rasa pouze zvyšuje vaši pravděpodobnost, že se trefíte do psa, který bude milovat dovádění, píše The Spruce Pets.

Hravý pes je pes se spoustou energie. Pokud má dostatek pohybu a je dobře naladěný, není depresivní ani úzkostný; touží vás potěšit. Psi, kteří si hrají, jsou obvykle dobře vycvičení, dobře si pamatují a snadno se stýkají s jinými psy a lidmi.

Labradorský retrívr

Labradorští retrívři jsou velcí, praštění psi, kteří milují cokoliv společného s hraním. Často milují aportování a cákání se ve vodě. Plemeno je původem z Newfoundlandu, vyšlechtěno z vodního psa. Labradorští retrívři si rychle ukradli srdce milovníků psů po celé zemi. Jsou známí tím, že jsou společenští a vyrovnaní a jsou nejlepší volbou pro rodinné mazlíčky.

Boxer

Svalnatí a atletičtí boxeři mají za sebou bohatou historii bojových psů, ale byli také chváleni pro svou statečnost, inteligenci a loajalitu. Tito inteligentní psi, pracovali jako lovečtí nebo hlídací, byli také používáni jako kurýři. Boxeři jsou velmi vyhledávaným rodinným mazlíčkem. Rádi si hrají, zejména se svou rodinou. Jejich obecně šťastná povaha a energická osobnost z nich činí dobrou volbu pro aktivní domov.

 

3. Zlatý retrívr

Žádné plemeno pravděpodobně netypizuje amerického rodinného psa více než zlatý retrívr. Velcí, krásní zlatí retrívři mají dlouhou, splývavou blond nebo medově zbarvenou srst. Jsou loajální a inteligentní, ale také praštění a temperamentní. Podobně jako labradoři si užívají vodní hry a aportování. Jsou skvělými společníky pro lidi všech věkových kategorií a vycházejí s většinou ostatních zvířat.

4. Pomeranian

Toto plemeno špice je vzdáleně příbuzným velkým malamutům a samojedům. Pokud uvažujete o malém hravém psu, zařaďte pomeraniany do užšího výběru. Pomeraniani jsou zábavná a přítulná štěňata.

5. Australský ovčák

Australští ovčáci jsou jedněmi z nejsportovnějších psích plemen. Tito psi rádi běhají, skáčou a hrají si, kdykoli dostanou příležitost. Jsou zruční v agility a hraní frisbee, ale jejich vrozená hodnota spočívá v pasení. Buďte připraveni však dát tomuto psovi hodně fyzické a duševní stimulace.

6. Anglický špringršpaněl

Přátelský, zábavný a inteligentní špringršpaněl je všestranné plemeno vhodné pro aktivní rodinu. Mají tendenci být přátelští k dětem a domácím mazlíčkům a jsou extrémně přítulní, ale připravte se na jejich vysokou energetickou hladinu. Jsou také náchylní k separační úzkosti.

7. Welsh corgi pembroke

Welsh corgi pembroke jsou malí a statní pastevečtí psi s velkýma zaječíma ušima a krátkým a tlustým ocasem. Corgi jsou inteligentní, aktivní a loajální psi, kteří jsou vynikajícími společníky a parťáky na hraní. Toto plemeno může být náchylné k přibírání na váze a následným problémům se zády. 

8. Jack russel teriér

Jack Russell teriéři jsou oblíbení rodinní psi milovaní pro svou odvážnou a inteligentní a hravou povahu. Uvědomte si, že mohou být poměrně hluční.

9. Francouzský buldoček

Popularita francouzského buldočka v posledních letech explodovala hlavně kvůli jejich praštěným, zábavu milujícím povahám; jsou také silně loajální. Jejich jedinečný vzhled se vztyčenýma ušima a vrásčitým obličejem si získal srdce milionů lidí. Jejich ploché tváře (také boxeři) mohou způsobit, že jsou náchylní k respiračním problémům a snadnému přehřátí. 

10. Portugalský vodní pes

Pokud trpíte alergiemi, ale nemůžete odolat vlastnictví psa, můžete v portugalském vodním psu najít chlupatého nejlepšího přítele. Zatímco žádný pes není skutečně hypoalergenní, toto středně velké plemeno s nadýchanou srstí výrazně nelíná, i když se doporučuje pravidelná péče. Portugalští vodní psi jsou pracovní psi, kteří milují zábavu a jsou inteligentní, což znamená, že jsou fantastickými aktivními rodinnými mazlíčky. Vycházejí s lidmi všech věkových kategorií, rádi dovádějí a hrají si.

Zdroj: thesprucepets.com