4 způsoby, jak se vyhnout pokousání neznámým psem. Dávejte pozor!

Přidat na Seznam.cz

Nejlepší přítel člověka má pořádné zuby. Abyste zajistili, že vy i psi ve vaší blízkosti zůstanete v pohodě, praktikujte tyto tipy, abyste se vyhnuli pokousání od neznámého psa.

Proč psi koušou?

Život v lidském světě je náročný i pro nás lidi, píše web DailyPaws. Mezi psy a lidmi existuje tolik různých nuancí, komunikačních bariér a nedorozumění, že není divu, že se mnohé může ztratit v překladu.
Psi nikdy nekousnou jen tak z ničeho nic a většina psů dává řečí těla spoustu signálů, které vám napovídají, abyste se stáhli, než dojde k ošklivé situaci. Ale my lidé bohužel tyto signály neumíme dobře vnímat. Psi často koušou kvůli stresu a strachu a když si myslí, že je to jediný způsob, jak mohou děsivou věc dostat pryč.

Jak se vyhnout kousnutí psem

Když máte pochybnosti, nehlaďte! Vždy je dobré hrát na jistotu a vyhnout se hlazení psa, kterého neznáte nebo kterého neumíte přečíst. Každý člověk by měl věnovat čas studiu řeči psího těla a komunikace, aby ochránil sebe i psy. Při setkání se psem, kterého jste nikdy neviděli, byste nikdy neměli utíkat! Útěk ve skutečnosti psa povzbuzuje k pronásledování. Kromě toho, že nesmíte utíkat, můžete udělat čtyři věci, které zajistí, že vy i jakýkoli pes zůstanete v pohodě.

Zachovejte klid a udržujte své tělo v klidu

Nesnažte se chovat jako mrtvola a zadržovat dech, protože to by každého vyděsilo ještě více a to včetně psů. Místo toho udržujte své tělo v klidu, vyhněte se mnoha záškubům a pohybům a dýchejte normálně.

Složte ruce v pase

Žádný pes nemá rád, když k němu člověk natahuje ruku, zejména když se cítí nervózní. Natahování ruky směrem ke psovi, aby si ji očichal, může ve skutečnosti zvýšit vaše šance na kousnutí. Místo toho mějte ruce sepnuté u pasu.

Odvraťte pohled

Zírat přímo do očí psovi, kterého neznáte, zejména pokud se pes necítí zrovna příjemně, není dobrý nápad. Pro některé psy může být přímý oční kontakt urážlivý a děsivý a výsledkem může být intenzivnější chování vůči vám.

Dávejte pozor na řeč těla a mazlete se pouze v zónách „ANO“

To, že se k vám pes přiblíží, ještě neznamená, že se chce nechat hladit. Věnujte velkou pozornost řeči jeho těla. Pokud se chce mazlit, ujistěte se, že se mazlí pouze v komfortních zónách. Mezi tyto zóny „ANO“ patří místa, jako je jeho hruď, oblast ramen a případně hřbet. Vždy se vyhněte dotýkání obličeje, tlapek, zadku a ocasu.

Pokud zůstanete klidní a budete se řídit těmito pokyny, pravděpodobně se vám podaří udělat se tak nudným, že se neznámé štěně zatoulá a najde si něco zajímavějšího ke zkoumání.

Zdroj: dailypaws.com