4 způsoby, kterými můžete zraňovat city svého psa, aniž byste o tom věděli

Přidat na Seznam.cz

V dobrém i zlém se celý život našich psů točí kolem nás. Pokud se jim nedostává dostatek našeho času nebo je tento čas zkrácen neoprávněnými tresty, může to na nich zanechat trvalé citové jizvy. Majitelé psů se obvykle dopouštějí jedné z těchto 4 chyb, protože psímu chování jednoduše nerozumějí. Je důležité vědět, proč psi dělají věci, které dělají, abyste se vyhnuli neúmyslnému poškození vašeho vzácného vztahu, uvedl server IHeartDogs.

Když mu v loužičce vymácháte čumák

Zamyslete se nad tím, že během 6 až 10 hodin, kdy jste v práci, chodíte na záchod. Je pravděpodobné, že váš pes během této doby také musí jít a někdy to třeba nemůže vydržet. Jakmile je pes vycvičen dělat svou potřebu venku, „nehody“ v domě mohou být známkou trápení, fyzické nemoci nebo prostě příliš dlouhého pobytu bez přestávky.

Křik nebo vymáchání čumáku psa nenaučí chodit vykonávat potřebu ven, ale naučí ho bát se vás, a tím zbytečně zraňujete jeho city.

Neposkytujete jim dostatek času na hraní

Jedna věc je pohladit štěně po hlavě, když vcházíte do dveří s nákupem, a druhá věc je vyhradit mu čas na hraní. Bez ohledu na to, jak je váš život nabitý, je důležité věnovat čas něčemu, co vašeho psa baví. Ať už je to 10 minut aportování, příjemná večerní procházka nebo jen mazlení na gauči, úroveň psího štěstí závisí na pozornosti, kterou dostává od svých oblíbených lidí.

Trestáte ho za to, že se bojí

Plachost, zvednuté koutky, sklopené uši, stažený ocas a vrčení jsou příznaky toho, že se vaše štěně v určité situaci necítí dobře. V těchto chvílích potřebuje, abyste ho od rozrušujícího podnětu klidně a tiše odvedli. Křik a přehnaná asertivita z vaší strany situaci pouze vyostří. Bojácné chování může být u psů často mylně považováno za agresi a naopak, takže pokud tento problém řešíte, obraťte se na profesionálního trenéra.

Nedůsledné dodržování pravidel

Pravděpodobně se toho čas od času dopouštíme všichni. Nezáleží na tom, zda máte pro svého psa jedno pravidlo v domácnosti, nebo padesát. Záleží na tom, abyste zůstali důslední. Pokud je spaní v posteli zakázáno, nerozhodujte se nechat štěně uvelebit se na posteli, když jste nemocní, a pak ho druhý den potrestat, když si odskočí zdřímnout! Totéž platí pro tahání na vodítku, žebrání a skákání.

Zdroj: iheartdogs.com