6 168 druhů zvířat našlo svůj ráj na zemi tam, kde by člověk nepřežil

Přidat na Seznam.cz

Jak asi vypadá místo, kde roky probíhal válečný konflikt? Pro lidi je takové místo kvůli výbušninám a minám nebezpečné. Příroda si ale najde cestu, a vypadá to, že tam, kde člověk být nemůže, zvířata prospívají.

Demilitarizovaná zóna

Demilitarizovaná zóna mezi Jižní a Severní Koreou je sice plná nášlapných min, ale to, že by zde člověk přišel o život, neznamená, že zvířatům se zde nebude dařit. Snad díky tomu, že příroda si poradí se vším, zvířata zde našla ráj na zemi – bez lidí, píše web Aol.

Svůj domov zde našly tisíce zvířat

V oblasti mezi Severní a Jižní Koreou našlo domov 6 168 zvířecích druhů, a to včetně skalních orlů, koz nebo divokých koček. Daří se zde i ohroženým druhům, jakými jsou mandžuští pstruzi nebo horské kozy dlouhoocasé. Oblast je tak rozsáhlá, že zahrnuje bažiny, řeky, i skály, a díky tomu je otevřená pro každé zvíře, píše NBC news.

Země jsou ale nejsou ve válce

Podle NPR se mnozí obávají toho, že v lokalitě opět vypukne válka. Je to proto, že v roce 1953, když skončily válečné konflikty, země se dohodly na příměří, namísto mírové smlouvy. Technicky jsou tedy tyto země stále ve válečném stavu, ačkoliv boje neprobíhají a na poli není jediný voják.

zdroj: NBC news, NPR , Aol