Rybář zachránil mořskou želvu z čelistí obrovského žraloka tygřího

Přidat na Seznam.cz

Vidět zvířata ve volné přírodě je vždy úžasný zážitek. Zachraňovat je před predátory je ale něco úplně jiného.

Želva uprchla před žralokem na loď

Na tomto videu vidí rybáři na Bahamách rozbouřené vlny poblíž své lodi, píše web A-Z-Animals. Když se přiblíží, zjistí, že se jedná o mořskou želvu a žraloka tygřího, kteří spolu svádějí smrtelný boj. Želví ploutve se zmítají ve vodě, zatímco žralok se jich chytá.

To není možné,“ říká jeden z rybářů. „Chudák želva!“ Sledují, jak se želva snaží vylézt na loď. Přesune se na potápěčskou plošinu a marně se snaží dostat pryč od žraloka. Žralok tygří se pevně drží želvího krunýře.

Jeden z mužů popadl rybářský prut v naději, že najdou způsob, jak želvě pomoci. Želví krunýř je vyroben z keratinu a skvěle ji chrání ve volné přírodě. Zatímco žralok má pevný stisk, krunýř udržuje zranitelné želví tělo v bezpečí. Přesto jsou rybáři připraveni a ochotni dostat želvu do bezpečí.

Musíme želvu zachránit!

„Jsme tady a právě jsme viděli žraloka tygřího, jak jde po želvě,“ říkají do kamery. Ponoří kameru do vody a pořídí skvělý záběr žraloka tygřího, jak plave v jasně modré vodě.

Opatrně se jim nakonec podaří želvu vytáhnout z vody. Jakmile najdou pro želvu bezpečné místo, které je dostatečně daleko od žraloka tygřího, opatrně ji vrátí do vody. Želvička vypadá, že je šťastná a od lodě odplouvá pryč. Jaký to šťastný konec! A my děkujeme rybářům, jimž nebyl osud tohoto tvora lhostejný.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube