Je možné vytrénovat rybičky stejně jako psa?

Přidat na Seznam.cz

Připadají vám rybičky jako nudné domácí zvířátko, které si nemůžete pohladit, ani ho trénovat? Opak je pravdou! Podívejte se, jak můžete vytrénovat i rybu!

Žádný nudný mazlíček

Možná vás to překvapí, ale i rybičky jsou hravá zvířata, která uvítají trénování. Zabavíte je tím, a ani k tomu nebudete potřebovat několik hodin denně – stačí pár minut. Navíc, ryby nemají krátkodobou paměť, a opravdu nezapomenou, co je učíte, za pár vteřin.

Jak na to?

Trénink byste měli spojit s krmením, zabrat by vám měl tedy 5 až 10 minut, a měl by být pravidelný. Pokud chcete trénink zrychlit, můžete rybky trénovat při ranním i večerním krmení. Učenlivé jsou všechny druhy ryb, mezi ty nejtalentovanější ale patří zlaté rybky všech typů, nebo betty. Rybu odměňujte za každý správný krok, s tréninkem ale začínejte pomalu a jednoduše, aby si i rybka mohla zvyknout a pochopit svůj úkol.

Triky

Rybičky vám nedají „pac“, ani nic podobného. Mohou vám ale předvést jiné věci, jako plavání skrze tunely, obruče, nebo se nechají krmit z prstů. Samozřejmě je jen na vás, co se rozhodnete svou rybu naučit. Fantazii se meze nekladou. Ryby rychle pochopí, co po nich chcete, přesto ale začněte s něčím jednoduchým, a pak zkoušejte náročnější triky.

zdroj: amazinganimaltricks, instructables, pawtracks