6 plemen psů, která se snesou v domácnosti s kočkou

Přidat na Seznam.cz

Není žádným tajemstvím, že kočky a psi mají odedávna pověst úhlavních nepřátel. Pravdou však je, že kočičí a psí sourozenci spolu mohou spokojeně žít, nebo se dokonce stát nejlepšími kamarády. Možná máte kočičku a chcete do rodiny přivítat psa, nebo možná máte psa a chcete novou kočičku. Ať tak či onak, seznámení pod dohledem spolu s poznáním, jak spolu mohou psi a kočky žít, pomůže tato zvířata socializovat a zvyknout si na sebe navzájem, uvádí web Nylabone. Zde je 6 plemen psů, která se snesou v soužití s kočkami.

1. Zlatý retrívr

Zlatí retrívři jsou jedni z nejlepších psů pro kočky a slovo „zlatý“ je pro toto klasické plemeno příhodné. Zlatí retrívři jsou laskaví a empatičtí a kočky snadno přijímají jako součást rodiny. Toto plemeno psů by však mělo být brzy vycvičeno, aby se za kočičkou nehonilo. Jakmile se to podaří, zlatý retrívr a kočka se k sobě určitě budou hodit. Navíc je toto psí plemeno vrozeně přátelské k ostatním lidem i domácím zvířatům!

2. Labradorský retrívr

Labradorský retrívr je milovník, nikoliv bojovník. S radostí přivítá kočku v kruhu svých přátel. Kromě toho, že se s kočkou spřátelí, je labrador i něžný obr, který bude ideálním společníkem pro vaše děti. Ačkoli labrador není žárlivý typ a je více než ochotný sdílet svůj prostor s kočkou, kočka musí být ochotná sdílet svůj prostor také se psem.

3. Bígl

Zdá se, že přátelský bígl má rád kočičí společnost. Možná proto, že byl vyšlechtěn k lovu ve smečkách. Proto považuje kočičího sourozence za člena skupiny. Držte se však jednoho bígla; společně mohou tito psi získat „smečkovou mentalitu“ a je pravděpodobnější, že se proti kočce spojí. Společenská povaha bíglů dělá radost rodině i ostatním lidem a zvířatům.

4. Mops

Mops je ztělesněním přátelského plemene a dalším psem, který se dobře snáší s kočkami. Pokud kočka dovolí mopsovi vstoupit do svého domova, často se z nich stanou rychlí přátelé. Protože mopsové milují pozornost, mohou se kočka a mops sblížit a hrát si, i když jsou lidé mimo dům. Navíc toto plemeno psů rádo lenoší, takže nebudete mít problém s tím, že by vaši kočku honili. Mopsíci mají milou povahu a obvykle jsou také bezpeční v blízkosti malých zvířat, například morčat.

5. Bišonek

Bišonci mají veselou a zábavnou povahu, takže jsou ideálními sourozenci a kamarády na hraní s kočkou. Pro kočku, která je ráda o samotě, však může být společenská povaha bišonků příliš ohromující. Proto toto milé psí plemeno přijme a spřátelí se s každou kočkou, která toleruje (nebo se podílí na) jeho okouzlujícím dovádění!

6. Šeltie

Ačkoli patří do skupiny pasteveckých psů, je šeltie známý tím, že je přátelský ke kočkám. Díky své mírné povaze, vysoké vycvičitelnosti a vstřícnému přístupu jsou tito psi dobrou volbou pro kočičí majitele, protože vás budou poslouchat, jakmile se naučí, jak se chovat v blízkosti kočky. Navíc mají šeltie tendenci štěkat, když se nudí, takže kočičí sourozenec jim může pomoci dělat společnost a omezit toto chování!

Zdroj: nylabone.com