7 bezsrstých plemen koček s velkým srdcem

Přidat na Seznam.cz

I když se nemusí líbit každému, tato bezsrstá kočičí plemena jsou jedna z nejhravějších a nejlaskavějších malých koťátek, na která kdy narazíte. Je pravda, že možná nejsou fyzicky nejúžasnější ze všech našich kočičích přátel, ale jejich milující srdce opět dokazuje, že bychom nikdy neměli soudit knihu podle obalu, uvádí portál msn.

Bezsrsté kočky

Bezsrsté kočky existovaly již v aztéckém období, a přesto teprve v posledních dvou desetiletích zažívá prudký nárůst popularity. Zatímco některé kočky jsou úplně plešaté, většina plemen bezsrstých koček je ve skutečnosti pokryta velmi jemnou a měkkou srstí podobnou prachovému peří. A přestože bezsrstá plemena mohou vypadat nenáročně na údržbu, ve skutečnosti vyžadují velkou péči, aby zůstala zdravá. 

V chladnějších měsících budou mít pomocné oblečky a v létě je budete mazat opalovacím krémem. Bezsrstá plemena koček se opravdu nejlépe hodí jako domácí kočky. Jednou týdně je musíte koupat se speciálním šamponem. Pravidelné napěňování zamezí vzniku kožních problémů. Odmění vás také svým hravým duchem a láskyplnou povahou.

1. Sphynx

Pravděpodobně nejznámější ze všech bezsrstých kočičích plemen je Sphynx extrovertní, energický, super inteligentní, velmi zvědavý a překypující náklonností. Má elegantní vzhled s očima ve tvaru citronu a jemné tělo. Neustále touží po pozornosti, protože potřebuje hodně stimulace.

Pokud jde o srst, kočky Sphynx se liší stupněm bezsrstosti, přičemž některé mají jemné chmýří po celém těle a jiné jej mají pouze na končetinách. Jsou náchylné k vyrážkám a plísňovým infekcím, proto je pravidelně koupejte a vysušte. 

2. Bambino

Jako většina bezsrstých plemen, Bambino není zcela plešaté. Je pokryto lehkým broskvovým chmýřím, díky kterému na dotek působí jako semiš. Je vysoce společenské, miluje být se svými lidmi. Miluje ostatní zvířata a skvěle vychází s dětmi, což z nich dělá ideálního rodinného mazlíčka.

3. Peterbald

Má velké uši a bičovitý ocas a existuje v pěti různých variantách srsti s různou mírou bezsrstosti. Srst se může v prvních letech života změnit, a to buď růstem anebo úplnou ztrátou. Peterbaldi jsou velmi hlasití, milující, loajální a přítulní a se členy své rodiny si vypěstují neuvěřitelně silná pouta.

4. Donskoy

Je přátelská a aktivní kočka, která je dobře známá a milovaná pro svou extrémní loajalitu. Donskoy je sladké povahy, energický a hravý, je vysoce inteligentní, a snadno se cvičí. Miluje děti a ostatní kočky.

5. Dwelf

Je známý pro své elfí rysy a trpasličí vzrůst s krátkými nebo neexistujícími vousy a řasami. Dwelf nemají chloupky, s výjimkou lehkého chmýří, které pokrývá celé jejich tělo a na dotek působí jako semiš. Dodávají se v přírodním nebo tmavě šedém zbarvení, a jsou známé jako designové plemeno.

6. Minskin

Jsou drobné, neváží více než čtyři kila, díky čemuž vypadají věčně jako kotě. K velkým očím a kulaté hlavě patří krátké nohy a podsadité tělo. Dodnes jsou známé jako vzácné a exotické plemeno. Jsou hravé, flexibilní a přizpůsobivé. Vzhledem k malému vzrůstu je důležité, aby byly drženy uvnitř, aby se zabránilo jejich konfrontaci s predátory.

7. Ukrainian Levkoy

Hraví a super přítulní ke členům rodiny, milují děti, jiná zvířata a cizince – takže v podstatě skoro každého. Jsou vysoce inteligentní a středně hlasití. Může se dožít až 15 let, je středně velký a váží kolem 4,5 kg. Bude dobré investovat do slušného kočičího stromu a škrabadel pro kočky, protože toto plemeno miluje šplhání a zkoumání.