Bengálské kočky jsou mazlivé a hravé. Mají vzhled roztomilého tygříka

Přidat na Seznam.cz

Bengálské kočky jsou krásné, divoce vypadající a chytré kočky. Toto kříženecké plemeno koček je díky svému vzoru a osobnosti stále oblíbenější. Navíc má jedinečnou osobnost.

O bengálské kočce

Ačkoli bengálská kočka vypadá jako malý tygřík, obvykle není o moc větší než domácí kočka, uvádí magazín TheSprucePets. Tato kočka má také jedinečnou osobnost, která je stejně přitažlivá jako její vzhled. Bengálská kočka je mazlivá, hravá a dokáže vycházet s lidmi všech věkových kategorií i s jinými domácími zvířaty.

Historie bengálské kočky

Ačkoli již dříve byly uskutečněny pokusy o křížení afrických leopardích a domácích koček, zásluhu na vzniku křížence bengálské kočky má chovatelka Jean Sudgen Mill ze 70. let 20. století. Ta získala křížence od doktora Willarda Centerwalla, který je choval na Loyolské univerzitě za účelem studia jejich genetiky. Bengálské kočky byly poprvé uznány jako experimentální plemeno v roce 1983 a plné uznání získaly v roce 1993.

Vzhled

Bengálské kočky jsou nejoblíbenější pro své zbarvení. Růžičky, mramorování, skvrny a pruhy tvoří leopardí vzory. Ty jsou vždy ohraničeny černou, čokoládovou nebo šedostříbrnou barvou. Většina bengálských koček je krátkosrstá, ale existuje i dlouhosrstá varianta. Jejich oči jsou zelené nebo zlaté.

Bengálky jsou velké, svalnaté kočky s dlouhým obličejem a velkýma ušima a mohou vážit až 10 kilogramů.

Péče o bengálské kočky

Vzhledem k tomu, že většina dnešních bengálských koček je několik generací vzdálené africké kočce, nevyžadují žádnou zvláštní péči. Svou kočku můžete každý týden vyčesávat, abyste předešli tvorbě chlupových koulí v jejím žaludku a každých pár týdnů kočce ostříhejte drápky.

Bengálské kočky jsou aktivní a rády skáčou, proto byste měli své kočce zajistit prolézačky a interaktivní hračky, které ji zaujmou. Bengálské kočky navíc milují vodu, což je vlastnost, kterou většina domácích koček nemá.

Bengálské kočky jedí to, co ostatní kočky domácí. Mnoho majitelů dává přednost krmení bengálských koček stravou bez obilovin nebo syrovou stravou.

Zdroj: thesprucepets.com, Youtube