Boj na život a na smrt. Snowboardista pomocí prkna odhání útočícího divočáka

Přidat na Seznam.cz

Snowboarding nabízí dobrodruhům zimních sportů pořádné vzrušení. O to větší vzrušení to ale je, když vám cestu zkříží divočák, jako se to stalo jednomu muži v japonském městě Mjoko. To je pak boj na život a na smrt.

Napadají divoká prasata člověka?

Divočáci jsou nepředvídatelní a často projevují agresi vůči lidem, píše web A-Z-Animals. Ať už se jedná o zemědělce nebo turisty, divoká prasata neznají hranic. To platí zejména v prostředí, kde divoká prasata našla zdroje potravy. Pokud se však nenachází v situaci, kterou cítí jako příležitost nebo hrozbu, mohou člověka ignorovat nebo před ním utéct.

Stejně jako lidé jsou divočáci společenská zvířata. Obvykle žijí po boku jiných divokých prasat, kde stádo tvoří samice a jejich mláďata, přičemž skupinu vede stará prasnice. Samci jsou spíše samotářští, pokud nenastává období páření.

Divočák versus snowboardista

Když video začíná, má muž levou nohu ještě připnutou ke snowboardu, zatímco stojí zády k nabíhajícímu divočákovi. Muž, který celou situaci natáčí ho křikem varuje, že za ním běží divoké prase. Další záběr tak ukazuje snowboardistu na zemi, kterému zachránil život jeho snowboard, když v tom se prase vrhlo na dalšího muže. Ten byl ale na útok zvířete už připravený a bránil se svým snowboardem.

Divočák situaci naštěstí vyhodnotí jako bezvýchodnou a rozhodne se utéct k nejbližší sněhové hromadě. Když muž ohlásil napadení divočákem majiteli rezortu, ten mu nejdříve nevěřil, ale poté, co mu bylo ukázali video, změnil názor.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube