Border kolie jménem Pepper se po ztrátě v parku sama dopravila domů autobusem

Přidat na Seznam.cz

Border kolie Pepper je bystrý malý pes, a to i na plemeno, které je známé svou vysokou inteligencí. Proto nepřekvapí, že když se jednoho rána při procházce parkem v anglickém městě Stevenage oddělila od své rodiny, udělala to, co by udělal každý bystrý pejsek, a prostě chytila autobus domů.

Kam zmizela Pepper?

Dvouletá Pepper byla na procházce s majitelkou Julií Jones, která spolu se svým partnerem Saffronem Capsem adoptovala Pepper ve věku 5 měsíců, píše web DailyPaws. Pepper a Julie se dobře bavili procházkou parkem, dokud nenarazili na hejno hus, které potřebovalo zahnat. A přesně to Pepper udělala.

Jejím přirozeným instinktem je jít je honit, takže se rozběhla,“ řekla Jones.

Majitelka ztratila kontrolu nad vodítkem a border kolie se rozeběhla a dávala těm husám co proto, dokud jí pes nezmizel z dohledu. Jones na nic nečekala a hned začala pátrat po ztraceném štěněti v okolí, ale vyšli naprázdno.

Neobvyklý pasažér

Ukázalo se však, že se majitelka nemusela obávat, protože Pepper měla vše pod kontrolou. Poté, co se předtím vydala na cestu se svými majiteli, fenka zjevně věděla, že autobus je její přítel a naskočila přímo do autobusu číslo 7. Jízdné zaplatit nemohla, ale jiný cestující v autobuse Pepper poznal a usoudil, že se nejspíš snaží dostat domů. Muž vysvětlil řidiči autobusu zjevnou situaci a ten dovolil odvážnému štěněti zůstat ve voze a jet zdarma.

O patnáct minut později se Pepper zvedla a připravila se k výstupu na zastávce a vyskočila z autobusu, jakmile se otevřely dveře. Jakmile fenka vystoupila z autobusu, uznala, že udělala vše, co mohla, aby situaci napravila a trpělivě čekala na zastávce, dokud ji majitelé nenašli.

Zdroj: dailypaws.com