Buvol se pustil do křížku s nosorožcem, až rohy řinčely

Přidat na Seznam.cz

Africký buvol je stavbou těla podobný krávě, kvůli agresivní nátuře má však blíž k býkovi. Domorodci a lovci jej řadí k pětce nejnebezpečnějších afrických zvířat. Na afrických pláních se ale pohybují i statnější zvířata. Podívejte se na video, jak jeden nerozumný buvol napadl nosorožce a co z toho bylo.

Buvol kaferský je mohutný býložravec; vzrostlý samec se svou výškou v kohoutku až 1,7 metrů, délkou těla až 4 metry a váhou až 900 kg oprávněně budí respekt. Co teprve, když se k tomu přičtou do stran zahnuté rohy delší než 1 metr.

Je to silné a rychlé zvíře. Dokáže běžet rychlostí až 55 km/h a útočícímu predátorovi se urputně brání. Vzhledem ke své síle a agresivitě je buvol řazen do velké pětky nebezpečných afrických zvířat. Nepřítele se snaží nabodnout na rohy, aby jím mohl mrštit o zem a rozdupat kopyty.

Na videu z africké travnaté pláně sledujeme stádo buvolů přihlížející souboji jednoho ze svých členů s nosorožcem. Čert ví, co tyhle rohatce svedlo proti sobě, možná si chtěl buvol s osamoceným nosorožcem trochu pošpásovat.

Zvířata se zaklesnou rohy do sebe a chvíli to vypadá, že buvol nosorožce přetlačí. Pak ale nosorožec začne brát souboj vážně, podebere buvola pod břichem a v momentě ho zvedne do vzduchu. Když ho nakonec shodí na zem, poražený buvol rychle prchá pryč.

I přes podobné rozměry těla je totiž nosorožec výrazně statnější než buvol, samice váží až 1,5 tuny a samci dokonce více než 2 tuny. Není proto divu, že nosorožec v souboji největších zvířat Afriky zvítězil.

Zdroj: Wikipedie, Youtube