Krmení ježka: Hodí se obyčejné sušenky pro koťata nebo vlhké krmivo pro psy či kočky na bázi masa

Přidat na Seznam.cz

Většina volně žijících savců je noční a skrytě žijící, takže o návštěvnících nemusíte vědět. Ať už máte městskou zahradu, nebo žijete na venkově, ježci, myšice lesní a dokonce i jezevci vás často navštěvují. Proto není na škodu jim občas nachystat něco dobrého na zub. Co by to ale mělo být?

Nejlepší krmení pro ježky

Používejte obyčejné sušenky pro koťata nebo vlhké krmivo pro psy či kočky na bázi masa. Pokud máte problém s kočkami, které krmivo žerou, zkuste krmivo umístit pod cihlový přístřešek s mezerou o velikosti ježka. Pokud je zrovna léto, také mu můžete k jídlu nabídnout misku s trochou vody, která pro něj může v tomto ročním období představovat záchranu.

Nejlepší čas na krmení

Je dobré dávat ježkům potravu po celý rok. Na jaře bude pro ty, kteří se probouzejí ze zimního spánku, posilou, zatímco na konci léta a na podzim pomůže ježkům vytvořit si důležité tukové zásoby, aby přežili zimu. Jejich hibernace není trvalá – jak se jejich tukové zásoby vyčerpávají, mnoho z nich se probouzí a hledá potravu, než opět usnou, zejména mláďata narozená později v roce.

V období suchého a horkého počasí, kdy může dojít k nedostatku přírodních zdrojů, je obzvláště důležité připravit pro ježky potravu a vodu.

Další zásady pro dobré vztahy s ježky

Pokud ježek potravu během noci nesní, ráno odstraňte z misky to, co by se mohlo rychle pokazit. Také dávejte pozor na to, aby se s ježkem nedostal do kontaktu pes. Pak by totiž mohlo dojít k nejrůznějším zraněním nebo dokonce k úmrtí ježka.

Zdroj: The Wildlife Trust, Woodland Trust