Plameňák africký, který žil 17 let v kansaské zoo, byl spatřen v Texasu ve volné přírodě

Přidat na Seznam.cz

Plameňák je snadno identifikovatelný díky číslu na pásce na noze, kterou dostal v zoo. V Texasu byl tento pták naposledy spatřen v květnu 2019. Žil 17 let v kansaské zoo, odkud zmizel a nedávno byl spatřen ve volné přírodě v Texasu, uvádí portál People.

Agentura Associated Press uvedla, že růžový pták je jedním ze dvou plameňáků, kteří v roce 2005 během bouře utekli z kansaské zoo. Vzhledem k tomu, že zde byl pták nováčkem, nebyly v té době ještě provedeny krevní testy, které by určily jeho pohlaví.

Po téměř třech letech oddělení pobřežního rybolovu texaských parků a divoké přírody agentuře AP sdělilo, že uprchlého plameňáka našli na videozáznamu z 10. března v Texasu. Plameňák je snadno identifikovatelný díky číslu 492, které rána noze.

Když oba plameňáci v roce 2005 utekli, neměli přistřižená křídla, což jim usnadnilo útěk ze zoo. Oba uprchlí plameňáci byli původně v roce 2004 převezeni do zoo z Afriky, spolu s téměř 40 dalšími plameňáky. Opětovné odchycení ptáka, který si už zvykl ve volné přírodě, není možné.

Plameňákovi by tak byly zřejmě způsobeny větší škody, než když bude ponechán na svobodě.

Zdroj: people.com