Odvážný králík úspěšně prchá před nenasytným orlem!

Přidat na Seznam.cz

Králíci jsou podzemní savci, kteří se vyskytují v různých prostředích, včetně mokřadů, tropických lesů a pouští. Na otevřených prostranstvích na polích, v parcích a zahradách najdete králíka evropského. V prostředí travnatých ploch, kde jim půda umožňuje vyhrabávat velké, dobře odvodněné nory.

Bojuj nebo uteč

Králíci jsou běžní také tam, kde jsou živé ploty nebo malé části lesa, které jim poskytují úkryt, píše A-Z-Animals. Osmatřicetiletý Danny Carter trénuje zvířata, konkrétně zlaté orly, od svých šestnácti let. Když Danny se svými ptáky v Lincolnshiru prozkoumával terén, divoký zajíc se dostal příliš blízko a jeden z orlů ho málem chytil. Záběry jsou naprosto úchvatné a je třeba se na ně podívat více než jednou!

Nešťastný pokus

Tyto ohromující záběry od Cartera ukazují, jak působivý může být králík, když přelstí dravce. Když orel provede poslední výpad, aby chytil králíka pařáty, zvíře s huňatým ocasem přeskočí orla a udělá salto vzad, než bezpečně přistane na poli. Orel je po této interakci tak rozrušený, že odlétá bez králíka k večeři.

Prostě neuvěřitelné. Něco takového jsem ještě neviděl. Dejte tomu zajíci 100/100 bodů za umění, techniku a stupeň obtížnosti. Ten vzdušný kotoul mi připomíná dnešní skokany na býku a gymnasty. Zvlášť když vidím ten rozběh ve vysoké rychlosti na hlavu. Je neuvěřitelné, že tento úhybný manévr, který se zdá být tak zkušený a vyžaduje intenzivní trénink, je pravděpodobně jen instinktivní,“ píše komentující pod videem.

I my musíme králíčkovi udělit 10 bodů z 10. Reagovat tak rychle a efektivně umí jen málokterý králík. Tentokrát mu to zachránilo život!

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube