Byla objevena zatím největší žába na světě. Váží téměř tři kilogramy a říkají jí „Toadzilla“

Přidat na Seznam.cz

Strážci parku ve státě Queensland (Austrálie) našli obří ropuchu. Objevená „Toadzilla“ by mohla být největší žábou na světě, láme totiž i současný rekord největší ropuchy. Podívejte se, jak vypadá žabí Godzilla.

Australská „Toadzilla“

Strážci parku jakoby náhodou našli v divokém deštném pralese na severu Austrálie velkou ropuchu. Tu objevili poté, co had plížící se po trati přinutil tým zastavit vozidlo, což je přimělo vystoupit a rozhlédnout se. Obřího obojživelníka pojmenovali „Toadzilla“.

Rekord

Ropuchy třtinové jsou často hnědé a pokryté bradavicemi, mohou dorůst až 26 centimetrů a vážit až 2,5 kilogramu, to ovšem jen ve výjimečných případech. Zatím největší rekord je z roku 1991, kdy měla největší žába 2,65 kilogramu a měřila 38 centimetrů. Objevená „Toadzilla“ ale rekord překonala, a to s váhou 2,7 kilogramu.

Do přírody už se nevrátila

Tyto žáby se do Austrálie dostaly roku 1935 za účelem regulace chrobáka třtinového, škůdce plantáží cukrové třtiny. Dnes je tato ropucha ale považována za škůdce, a to především proto, že tak velký obojživelník sežere vše, co může – včetně hmyzu, plazů a malých savců. Podle prohlášení ministerstva životního prostředí a vědy byla proto Goadzilla humánně utracena.

zdroj: nbcnews, lidovky, tncz