Lidé jsou stejní jako zvířata, jsme jedni z nich

Přidat na Seznam.cz

Myslíte si, že jsme jiní než zvířata? Ano, možná jsme zruční a patříme k nejinteligentnějším tvorům, ale tím to asi končí. Vypadá to totiž, že lidé jsou také zvířata, tak moc se od nich totiž nelišíme.

Co je člověk a co zvíře

Zvíře je živý, dýchající organismus zařazený do říše Animalia. Stejně jako lidé, mají i zvířata naprosto stejné schopnosti, které z nás vše dělají živočichy. To zahrnuje schopnost samostatného pohybu, nutnost jíst jídlo pro získání energie a možnost komunikovat s okolím. V tomto směru jsme si tedy všichni rovní.

Není zvíře jako zvíře

Ačkoliv má člověk s každým zvířetem něco společného, některé zvířata, jako hmyz, se nám nepodobají ani vzhledem, ani inteligencí. Ale například šimpanzi nebo delfíni vykazují vyšší úroveň inteligence a právě šimpanzům, nebo jim podobným lidoopům, jsme dokonce i podobní.

Co z nás dělá zvířata

Podle studií mají lidé a zvířata tolik společného, že je jisté, že jsme jen dalším zvířecím druhem. Kromě výše zmíněných schopností, jako je pohyb nebo nutnost jíst, máme se zvířaty, především se savci, společný i systém rozmnožování, stejně jako dnešní zvířata se i lidé vyvíjeli, a stejně jako zvířata jsou i lidé inteligentní a mají emoce.

Samozřejmě ale nesmíme zapomenout i na naši historii. Člověk byl také kdysi zvíře, které žilo na stromě a bylo porostlé srstí. Možná i naši domácí mazlíčci jednou ztratí chlupy, postaví se na zadní a ovládnou svět.

Ne, nejsme jediní inteligentní

Lidé si často myslí, že jsou jediní inteligentní tvorové na zemi. Možná teď trochu srazíme vaše sebevědomí, ale ne – to, že lidé staví domy, mluví spolu nebo používají nástroje při práci, není ve zvířecím světě nic neobvyklého. Na žebříčku inteligence nás dohání například šimpanzi, vrány a další zvířata. A kdo ví? Možná se svět za pár let ocitne v rukou někoho jiného.

zdroj: ourendangeredworld, sciencefocus, answersingenesis, animalshowstuffworks