Muž zachraňuje tulení mládě před jistou smrtí

Přidat na Seznam.cz

Pokud čtete tento příspěvek, pravděpodobně milujete zvířata. A pravděpodobně jste viděli širokou škálu videí zvířat z plání Afriky až po prohánějící se stáda losů v USA. Přesto ale vsadíme boty, že stejně jako my, milujete, když vidíte videa, která mají šťastný konec.

Jak bezpečně zachránit tuleně

Jak video níže začíná, vidíme obrovskou skupinu tuleňů shromážděných podél pláže v Jižní Africe. Tuleni se ve vodě obvykle pohybují sami, ale na souši tvoří skupiny, které čítají až tisíce jedinců. A pohled na početnou skupinku těchto tvorů se nám naskytne na dnešních záběrech. V nich vidíme muže, jak obrovskou rychlostí běží ke skupince, aby popadl tulení mládě. To má kolem krku totiž obmotanou síť. Muži přiběhne na pomoc další a pohotově síť rozstříhá. Zachrání mu tak život před jistou smrtí.

Chytají se tuleni často do rybářských sítí?

Ploty, čluny, rybářské vlasce, města, silnice a další, způsobily zánik mnoha divokých zvířat. I když se nám chycení do vlasce nemusí zdát až tak velký problém, pro zvíře, které se z toho nemůže dostat, to může být úplný konec. A kvůli odpadu z komerčního rybolovu, jako jsou sítě, plastové popruhy nebo vlasce, ročně přijde o život několik tisíc, dost možná milionů, zvířat. Jak se můžete dozvědět v závěru videa, každým rokem se v mořích a oceánech ztratí až 500 000 až 1 000 000 rybářského náčiní.

Zdroj: AZAnimals