Zachráněný pták, který si vytrhal všechno peří po smrti majitele, uslyší oblíbenou píseň a začne tančit

Přidat na Seznam.cz

My lidé truchlíme, když ztratíme své domácí mazlíčky. Často je bereme jako sourozence nebo děti a všechny ty chvíle, které jsme s nimi sdíleli, si navždy uchováme. Bolest časem odezní, ale proces truchlení může někdy trvat déle. Někdy se objeví nový domácí mazlíček, který nás opět učiní celistvými.

To platí i pro naše domácí mazlíčky. Zvířata mají emoce a jejich náklonnost k člověku roste každým dnem. Když tedy zemře jejich majitel, truchlí také. Často se to projeví změnou nálady, například kdysi veselý pes se najednou stane odměřeným.

Kakadu jménem Audrey truchlila jinak. Muž jménem Misha potkal v práci pětaosmdesátiletou paní. Ta se mu svěřila, jak jí zemřel manžel a zanechal nejen ji, ale i svého ptáka jménem Audrey. Když její majitel zemřel, byla tak sklíčená, že si vytrhala všechno peří.

Zbylo jí jen peří na hlavě, ocase a na koncích křídel. Misha se s Aubrey setkal dvakrát a podruhé mu Audrey prostě vletěla do náruče. Tehdy Misha věděl, že by měl ptáka zachránit. Spolu se svou ženou Kristin vzali Audrey domů a tehdy se jim změnil život, píše web AnimalChannel.

Misha a Audrey se okamžitě sblížili. Kristin však trvalo několik týdnů, než si získala její důvěru. Audrey se často držela po mužově boku. Sedávala s ním, když pracoval, a ráda se s ním mazlila. Misha si na Audrey zvykl snadno a hladce.

Trvalo asi dva až tři týdny, než Kristin mohla na Audrey sáhnout. Musela si vybudovat Audreyinu důvěru a stálo to za to. Kristin si uvědomila, že formou Audreyina sblížení s ní je úprava jejích vlasů. Kakadu ji tahala za vlasy zobákem, jako by je česala.

Co však Audrey změnilo, byla hudba. Od té doby je šťastnějším ptákem. Po pár týdnech začal Misha pouštět hudbu a Audrey začala zpívat! Tančila do rytmu písně a manželé byli ohromeni tím, jak moc jejich zachráněný pták vylezl ze své ulity.

Zdroj: animalchannel.co