Co je Dogtrekking? Je vhodná tato aktivita pro vás?

Přidat na Seznam.cz

V posledních letech jsme stále více dbali na zdravotní přínosy fyzické aktivity, z hlediska našeho života i života našich domácích mazlíčků. A na čerstvém vzduchu není nic příjemnějšího než společná fyzická aktivita. Jednou z takových aktivit je Dogtrekking. Co to je?

Dogtrekking není nic jiného než turistika se psem. Tentokrát strávený čas s společně s naším psem je skvělá příležitost naučit se nové příkazy, naučit se řádnou komunikaci, navazovat vztah a lépe se poznat. Dalo by se říci, že chůze se psem není nic složitého. Potřeba pohybu u našich psů je spojena s potřebou uspokojit přirozené potřeby vyplývající z rasových a individuálních potřeb.

Dogtrekking je jednou z nejpřirozenějších aktivit psů. Především jde o napodobení lovu. Pes prozkoumává oblast, čichá, pracuje ve skupině, co je důležité, zůstává v přirozeném prostředí, které neustále poskytuje nové podněty. To vše způsobuje, že si aktivoval své vrozené instinkty, ale naučil se také důvěřovat svému páníčkovi a spolupracovat s ním.

„REKREAČNÍ“ A „SPORTOVNÍ“ DOGTREKKING
Existuje rekreační a sportovní dogtrekking. Sportovní dogtrekking je zaměřen na soutěž a dosažení nejlepšího výsledku. Účastníci proto často běží místo chůze.

Rekreační dogtrekking připomíná orientační pochody. Obvykle máme na výběr tři vzdálenosti:

DLOUHÉ – cca 35 – 50 km,
STŘEDNÍ- asi 20-25 km,
FITNESS – cca 10 km.

Tak co myslíte, je dogtrekking aktivita, která by vás a vašeho psa bavila?