Divoké kachny si užívají zmrzlého jezera, jako by hráli curling

Přidat na Seznam.cz

Zatímco většina lidí, ale i mnoho divokých zvířat, se ledové vodě v zimě vyhýbá, zdá se, že kachny mají jiný názor. Zjevně si totiž užívají zamrzlé jezero a dokonce to vypadá, že společně hrají curling.

Kachny připravené na curling

Video bylo pravděpodobně natočeno v Kanadě a o to spíše není překvapivé, že je jezero zamrzlé dost na to, aby si na něm mohly kachny užít trochu zábavy. Vypadá to, že si užívají klouzání, aniž by byly jejich tenké nohy promrzlé na kost. Mnohým komentujícím také kachní sestava připomněla curling, tedy sport, na který by se nepochybně hodily.

Kachny kloužou dolů a když přistanou, sklouznou po ledu a dokonce narazí do několika dalších kachen, které je pohybují jako kameny v curlingu. Opravdu to tedy vypadá jako příprava na Olympijské hry.

Kachny nepromrznou, dokonce ani na ledu

Jak to, že se kachny mohou poflakovat v ledově studeném jezírku a jejich hubená, bosá chodidla neutrpí nenapravitelné poškození vystavením chladu? Trik spočívá v tom, jak cirkulují krev nohama. Kachní nohy nejsou vybaveny izolačními vrstvami tuku nebo peří, takže musí být schopny minimalizovat množství tepla, které ztratí chodidly krevním oběhem, píše web Treehugger. Ve skutečnosti je tento systém tak účinný, že vědci zjistili, že kachna divoká v mrazivých teplotách uvolňuje pouze asi 5 procent svého tělesného tepla nohama.

zdroj: Treehugger, iHeart, Instagram