Viděli jste někdy mládě bílého ježka? Podívejte se, jakou péči mu dává jeho maminka

Přidat na Seznam.cz

Bílý ježek je sám o sobě velmi zajímavé a vzácné zvíře. Viděli jste někdy ale jeho mládě? Podívejte se, jak vypadá malý bílý ježek!

Ačkoliv je najdeme po celé Evropě, Asii i Africe, jsou ježci ohroženým druhem. Živí se především hmyzem, bobelumi, kořínky, ale nepohrdnou ani vejci. V zimě hibernují, a jelikož jsou velmi rozšíření, je možné, že budou chtít přezimovat i na vaší zahradě.

Žádná jablíčka a hruštičky

V televizi, knihách nebo na internetu neustále vidíme ježky, kteří si na zádech nesou jablka a hrušky. V tomto smyslu jsou ale obě věci špatně – nejen, že ježci na zádech svou potravu nenosí, ale jejich jídelníček ani nezahrnuje ovoce v takové míře. Nejčastější potravou ježků jsou žížaly a slimáci.

Bílý ježek

Jinak známý jako ježek bělobřichý, je dnes velmi populárním mazlíčkem, který je i poměrně nenáročný. Většinu času prospí, není agresivní, nekouše, snadno se ochočí, a oproti jiným ježkům neupadá do zimního spánku. Je ovšem důležité poskytnout zvířeti prostorný a vhodný domov, vybrat správné krmivo, a samozřejmě připravit vhodné podmínky.

Věděli jste?

Ježci jsou velmi dobří rodiče. O svá mláďata pečují až do té doby, dokud jim nenarostou, resp. neztvrdnou bodlinky.

zdroj: rozmaryna, hobbio, zdarskydenik