Rozzuřená veverka se snaží zahnat medvěda, který jí krade ořechy. Přitom i veverky jsou zloději

Přidat na Seznam.cz

Rozzuřená malá veverka byla natočena, jak se snaží odehnat tisíckrát většího černého medvěda, který se jí snažil ukrást oříšky, uvádí portál Tech and Science. Na video z YouTube je však pak sama veverka zachycena, že se nezastaví před ničím a sama krade!

V klipu je zachycen skrytou kamerou okamžik, kdy se medvěd snaží veverce vyrabovat zásobu oříšků, které si nasbírala na zimu, a veverka se ho snaží ze všech sil odehnat.

Veverky si schovávají ořechy, aby se připravily na chladné počasí, kdy je nedostatek potravy. Veverky šedé si schovávají potravu na více místech, často je vyhrabávají a znovu zahrabávají, aby místo nebylo tak snadno odhalen nepřítelem. Odhaduje se, že asi 25 procent ořechů nasbíraných veverkami je ukradeno. Třeba i jinou veverkou. Na video se podívejte zde:

Kamerové pasti umožňují natáčet opravdu plachá zvířata, která byste jiným způsobem nemohli získat. Veverka na videu se snaží před příchodem zimy schovat všechny šišky a oříšky do tajné skrýše, ale objeví ji černý medvěd a začne jí ujídat zásoby. Veverka místo toho, aby se schovala nebo utekla, brání svou skrýš, běží proti medvědovi a agresivně na něj piští.

Pak vidíte neuvěřitelný souboj mezi veverkou a medvědem. Tohle ještě nikdo na světě neviděl. Naštěstí má veverka nahoře na stromě tajnou skrýš, o které všechna ostatní zvířata dole nevědí, takže může přečkat zimu!

Na video se podívejte zde.

Zdroj: newsweek.com