Divoký orangutan podal pomocnou ruku člověku uvízlému v bahně

Přidat na Seznam.cz

Fotograf přírody z Indonésie po vstupu do džungle zachytil krásný projev laskavosti. Byl to divoký orangutan, který někomu nabídl pomocnou ruku poté, co uvízl v bahně, uvádí portál Apes.

Fotograf vždycky věřil, že jeho dílo může mít sílu vyvolat společenskou a emocionální změnu. Každá fotografie může mluvit sama za sebe. I proto se snaží zobrazit emoce, které lidem přiblíží svět divočiny. Fotograf se zapojil do spolupráce s Borneo Orangutan, která zachraňuje orangutany před ztrátou přirozeného prostředí, pytláky a těmi, kteří jsou drženi v zajetí. Zachraňují je a pomáhají jim dostat se zpět do volné přírody. Ošetřují je, pokud jsou zranění, a pomáhají jim s traumaty, kterým čelili. Pak je přemístí do lesa, kde si mohou zvyknout na divokou přírodu, a vypustí je do „ hlavního “ lesa.

Při prohlídce chráněného území nadace viděl fotograf člena posádky, jak vstupuje do malé řeky, když se blížil k orangutanímu obydlí. Zmateně se zeptal, proč to ten muž dělá, a oni mu řekli, že tam zahlédl hada. Jedovatí hadi jsou pro orangutany nebezpeční. I proto muž začal čistit keře podél celé řeky a vypadalo to, jako by se pohyboval zpomaleně, protože se mu nohy zasekávaly do bahna.

Najednou se orangutan přiblížil ke břehu řeky, sedl si tam a pozoroval, co muž dělá. Když se chlapík snažil vytáhnout nohy, orangutan položil levou ruku na břeh řeky a druhou ruku natáhl směrem k němu, aby mu pomohl. Bylo to krásné gesto. Muž ignoroval nataženou ruku, která se mu tři minuty snažila pomoci, místo toho se vzdálil.

Orangutan se ale skutečně snažil muži pomoci, přestože není člověk. Možná i on zná heslo “když je někdo v nesnázích, jdete tam a podáte mu pomocnou ruku”.

Fotograf se později muže zeptal, proč orangutanovu pomoc nepřijal. Ten mu k jeho překvapení vysvětlil, že je tam jen jako záchranář a nesmí se s divokými zvířaty zaplést.

Vše ale zůstalo zdokumentováno na tomto videu.

Zdroj: kingdomstv.com, instagram.com, youtube.com